אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם מיקרוסופט משהה מכירת טכנולוגיית זיהוי פנים למשטרת ארה"ב צילום: גטי

גם מיקרוסופט משהה מכירת טכנולוגיית זיהוי פנים למשטרת ארה"ב

ענקית הטכנולוגיה מצטרפת לאמזון ו-IBM בהמתנה להוראות הרגולציה הפדרלית. זאת בעקבות המחאות בארה"ב על מותו של ג'ורג' פלויד והחשש ששימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים תיעשה באופן בלתי צודק נגד מפגינים.

12.06.2020, 09:28 | שירות כלכליסט

חברת מיקרוסופט מסרה אתמול (ה') שתמתין להוראות הרגולציה הפדרלית לפני שתמכור טכנולוגיית זיהוי פנים למשטרת ארה"ב. בכך היא מצטרפת לעוד מספר חברות טכנולוגיה גדולות שנקטו בצעדים דומים בעקבות ההפגנות הנרחבות בארה"ב נגד אלימות משטרתית ואפליה גזעית.

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה הגיעה מעט לאחר שיריבתה של מיקרוסופט – אמזון – הודיעה שהיא משהה את שימוש המשטרה בשירות Rekognition שלה למשך שנה, ו-IBM הודיעה שאין בכוונתה עוד להציע את הטכנולוגיה הזאת.

סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט. זכויות אדם תחילה, צילום: גטי סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט. זכויות אדם תחילה | צילום: גטי סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט. זכויות אדם תחילה, צילום: גטי

בהודעה שמסרה אמרה מיקרוסופט שהיא פעלה למען קביעת חוקים ומגבלות לשימוש בתוכנה. "איננו מוכרים את טכנולוגיית זיהוי הפנים שלנו למחלקות המשטרה בארה"ב עד אשר יהיה בנושא חוק פדרלי חזק שיעוגן בזכויות האדם", כך לדברי החברה.

מותו של ג'ורג' פלויד, אזרח אמריקאי שחור שנחנק למוות על ידי שוטר שנשען על צווארו עם ברכו במשך קרוב לתשע דקות, גרם למחאה נרחבת בארה"ב ובעולם, במסגרתה עלה חשש משימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים שתשמש באופן בלתי צודק נגד מפגינים. מחקרים מצאו שזיהוי פנים פחות מדויק אצל אנשים בעלי גוון עור כהה, מה שמוסיף לאזהרות הפעילים מכך שזיהוי מוטעה יוביל למעצרי שווא.

מט קייגל, עורך דין של איגוד זכויות האדם האמריקני של צפון קליפורניה, אמר: "כאשר אפילו יצרני טכנולוגיית זיהוי הפנים מסרבים למכור את טכנולוגיית המעקב הזאת כי היא כל כך מסוכנת, המחוקקים לא יכולים עוד להכחיש את האיום שהיא מהווה לחירויות ולזכויות שלנו". הקונגרס דן כבר חודשים ברגולציה בנושא.

אחד הלקוחות הראשונים של אמזון בתחום הזה – משרד השריף של העיר וושינגטון באורגון, החליט להפסיק את השימוש בטכנולוגיה בעקבות שינוי המדיניות של החברה. "עד אשר לא תהיה רגולציה חזקה שתעסוק בהיבטים האתיים של השימוש בטכנולוגיה, השימוש בה מושהה עד להודעה חדשה," כך הודיע משרד השריף אתמול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות