אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"האיומים על שופטת העליון ענת ברון - תוצאה של הסתה מתמשכת" צילום: עמית שאבי

"האיומים על שופטת העליון ענת ברון - תוצאה של הסתה מתמשכת"

משמר בתי המשפט הגיש תלונה למשטרה בעקבות מכתב איומים שהונח בתיבת הדואר בביתה של השופטת ברון, אך לא פירט מה נכתב בו: "תוכן שפל". הרשות השופטת: "ניסיונות להלך אימים על שופטי ישראל לא ירתיעו אותם". לאחרונה ביטלה ברון את הריסת בית המחבל שרצח את דביר שורק

14.06.2020, 11:38 | יעל פרידסון ואלי סניור, ynet

משמר בתי המשפט הודיע הבוקר (א') כי הגיש תלונה במשטרה בעקבות מכתב איומים שנשלח לשופטת בית המשפט העליון ענת ברון. לא נמסר מה תוכן האיום. "העניין מצוי בחקירה ומשכך לא נוכל להוסיף בעת הזו", נאמר בהודעה מטעם משמר בתי המשפט. משטרת מרחב ירקון פתחה בחקירה, וציינה כי המכתב נמצא בתיבת הדואר בבית השופטת ביום שישי.

מטעם הרשות השופטת נמסר כי "מכתב האיום שנשלח אל שופטת בית המשפט העליון ענת ברון, על תוכנו השפל, הוא תוצאה ישירה של הסתה מתמשכת ושלוחת רסן נגד הרשות השופטת ושופטיה. ניסיונות להלך אימים על שופטי ישראל לא ירתיעו אותם והם ימשיכו לבצע את מלאכתם ללא מורא".

שר המשפטים אבי ניסנקורן התייחס לאיומים כלפי השופטת ומסר:‏ "המתקפה המתמשכת על מערכת המשפט מסוכנת - ומסכנת את חוסנה של מדינת ישראל. יש שופטים בירושלים והם ימשיכו לבצע את עבודתם ללא מורא".

שופטת בית המשפט העליון ענת ברון, צילום: עמית שאבי שופטת בית המשפט העליון ענת ברון | צילום: עמית שאבי שופטת בית המשפט העליון ענת ברון, צילום: עמית שאבי
לא ברור עדיין אם לדבר יש קשר לאיומים כלפיה, אך בחודש שעבר הייתה ברון אחת משני השופטים שביטלו את הריסתו החלקית של בית המחבל שהיה מפקד החוליה שרצחה את דביר שורק ז"ל באוגוסט אשתקד. היא והשופט עוזי פוגלמן ביטלו את צו ההריסה לקומה השנייה של בית המחבל מחמוד עטאונה. השופט דוד מינץ היה בדעת מיעוט וטען שלא צריך לבטל את צו ההריסה.

ברון ופוגלמן הסבירו בהחלטתם שרעייתו של המחבל ושלושת ילדיו מתגוררים בקומה שיועדה להריסה ושהם חפים מפשע. הם ציינו גם כי קיים חשש שההריסה לא תשמש להרתעה אלא לעונש, וכי הזמן שעבר בין הפיגוע להוצאת צו ההריסה "מביא לניתוק הקשר התודעתי", כלשונם.

שר המשפטים, אבי ניסנקורן, צילום: מארק ניימן לעמ שר המשפטים, אבי ניסנקורן | צילום: מארק ניימן לעמ שר המשפטים, אבי ניסנקורן, צילום: מארק ניימן לעמ

אותה פסיקה הביאה לזעם כלפי ברון ברשתות החברתיות. בציוץ בטוויטר מהחודש שעבר, למשל, פורסמה תמונתה של ברון עם הכיתוב הבא: "זו השופטת ענת ברון. בדיוק לפני כשנה היא הוציאה צו האוסר על צה"ל להרוס את בית המחבל שאנס ורצח באכזריות את אורי אנסבכר בת ה-19. היום היא חזרה על אותו מעשה מתועב, הפעם עם ביתו של המחבל שרצח את דביר שורק. אין לבית משפט אזרחי כל סמכות לדון בעניינים בטחוניים. בג"צ עולה לנו בדם!".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד תקף בעקבות הפרסום על מכתב האיומים שנשלח לברון את ראש הממשלה בנימין נתניהו. "האיום על שופטת בית המשפט העליון הוא תוצאה ישירה של ההסתה שמגיעה מנתניהו. זה על שמו", מסר יו"ר יש עתיד-תל"ם.

ברון בת ה-66, שמונתה לבית המשפט העליון ב-2015, נחשבה אז לחיזוק לצד האקטיביסטי של השופטים. רק לאחרונה למשל ישבה בהרכב השופטים שביטל את חוק ההסדרה. ברון התמחתה בלשכת היועץ המשפטי למערכת הביטחון, וב-1979 הוסמכה לעורכת דין. לאחר 12 שנים כעורכת דין עצמאית, מונתה ב-1991 לשופטת בבית המשפט השלום בתל אביב, וב-2002 קודמה לכהונת שופטת בבית המשפט המחוזי בעיר.

הוועדה לבחירת שופטים מינתה אותה לשופטת בבית המשפט העליון בספטמבר 2014, והיא נכנסה לתפקיד בינואר 2015. היא חברתה הקרובה של נשיאת העליון הנוכחית, השופטת אסתר חיות. בנה של ברון, רן, נהרג בפיגוע טרור במסעדת מייק'ס-פלייס בתל אביב ב-2003.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות