אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש המטה לשעבר של שטייניץ, סיוון דטאוקר, מועמדת לתפקיד יו"ר רשות החשמל צילום: עומר מסינגר

ראש המטה לשעבר של שטייניץ, סיוון דטאוקר, מועמדת לתפקיד יו"ר רשות החשמל

היו"ר הנוכחי, אסף אילת, עוזב אחרי 4 שנים. עוד במועמדים להחליפו, עדי חכמון, שאחראית על תחומי התשתיות והאנרגיה באגף התקציבים באוצר וערן ניתן, לשעבר בכיר באגף

21.06.2020, 14:05 | ליאור גוטמן

יו"ר רשות החשמל אסף אילת צפוי לסיים את תפקידו בסוף החודש, וועדת האיתור לתפקיד שפועלת במשרד האנרגיה אמורה לקבוע מי ייכנס לנעליו.

קראו עוד בכלכליסט

רשות החשמל היא הרגולטור הישיר של כלל יצרני החשמל במשק, והיא הזרוע הביצועית של משרד האנרגיה לגיבוש מבנה משק החשמל הישראלי, פרט לקביעת תעריפי החשמל שם הרשות אוטונומית בהתנהלותה ואינה כפולה לאף שר.

אילת הודיע על עזיבתו לפני כחודש , לאחר שהשלים ארבע שנים מתוך חמש בתפקידו.  אחד השמות להחליפו שעלו אז היה ערן ניתן, לשעבר בכיר באגף התקציבים.

בימים האחרונה עלה שמה של סגנית ראש אגף התקציבים באוצר, עדי חכמון, שאחראית על תחומי התשתיות והאנרגיה באגף, שיש לה ניסיון רב בתחום כאחת הבכירים באוצר שליוו את הרפורמה בחברת החשמל. אולם מבדיקת כלכליסט עולה שחכמון כלל לא ניגשה למכרז והנושא כלל לא על הפרק.

אנרגיה סולארית, צילום: שאטרסטוק אנרגיה סולארית | צילום: שאטרסטוק אנרגיה סולארית, צילום: שאטרסטוק

שם נוסף שעלה הוא סיוון דטאוקר, מי ששימשה כראש המטה של שר האנרגיה יובל שטייניץ עד לפני כ-3 שנים. דטאוקר מלווה את שטייניץ מאז שכיהן כשר האוצר בעשור הקודם, ובשנים האחרונות היא משמשת כסמנכ"ל פיתוח עסקי ורגולציה של חברת GETT. דטאוקר סירבה להתייחס לידיעה.

אחד האתגרים הענקיים של רשות החשמל בכהונת היו"ר החדש תהיה גיבוש מערכת סחר לחשמל תחת מציאות של שוק חשמל מבוזר, במסגרתו מספר שחקנים רב מייצר חשמל למערכת כאשר הלקוחות יוכלו לנייד את עצמם בין ספק לספק תוך השגת תעריף חשמל זול ככל שניתן.

עוד בתוכניות הרשות - יישום התוכנית של שר האנרגיה להכפיל פי שלושה את היקף ייצור החשמל ממתקנים סולאריים עד לסוף העשור הנוכחי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות