אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכונית החדשה שלכם עומדת להיות עוד יותר ישנה צילום: אוהד צויגנברג

בלעדי לכלכליסט

המכונית החדשה שלכם עומדת להיות עוד יותר ישנה

לכלכליסט נודע שמשרד התחבורה יאריך שוב את משך הרישום, כך שיבואני הרכב יוכלו גם למכור מכונית כחדשה עד 16 חודשים ממועד הייצור

21.06.2020, 19:51 | תומר הדר

עומדים לרכוש מכונית חדשה? בקרוב יבואני הרכב יוכלו גם למכור לכם מכונית שעמדה 16 חודשים בשמש ובגשם. ל"כלכליסט" נודע כי משרד התחבורה מתעתד להודיע על הארכה נוספת של משך תקופת הרישום לכלי רכב חדשים, כך שזו תעמוד על לא פחות מ-16 חודשים ממועד יצור הרכב.

קראו עוד בכלכליסט

כיום על פי החוק בישראל מכוניות חדשות חייבות להימכר כחדשות במשך שנה ממועד הגעתן לישראל. כלומר, אם מכונית יוצרה למשל בינואר 2020 - יבואן הרכב יכול למכור אותה כחדשה עד ינואר 2021.

לאחר מכן, יבואן הרכב כבר לא יוכל למכור את המכונית כחדשה ויהיה חייב להעביר על המכונית בעלות - כלומר מי שיקנה את המכונית יהיה למעשה היד השנייה - גם אם המכונית לא נסעה בכלל.

שרת התחבורה מירי רגב, צילום: אוהד צויגנברג שרת התחבורה מירי רגב | צילום: אוהד צויגנברג שרת התחבורה מירי רגב, צילום: אוהד צויגנברג

אלא שבגלל משבר הקורונה ביצע משרד התחבורה שינוי חשוב: כדי לאפשר ליבואני הרכב "אוויר לנשימה", איפשר המשרד ליבואנים לרשום את המכוניות כחדשות גם לאחר שנה ושלושה חודשים ממועד היצור.

"מירי רגב השתכנעה"

לדברי גורמים במשרד התחבורה, במהלך הימים האחרונים השתכנעה שרת התחבורה מירי רגב כי לנוכח המצב יצטרכו יבואני הרכב פרק זמן ארוך יותר, ויקבלו ארכה של שנה וארבעה חודשים לרישום המכוניות. המשמעות: ישנם ישראלים שבמהלך החודשים הקרובים יקנו מכונית שעמדה במחסנים במשך כבר הרבה יותר משנה.

לדברי גורם בענף, "מצד אחד שרת התחבורה באה כאן לקראת יבואני הרכב, אבל מצד שני ניכר שיש כאן כבר בעיה וההארכות שמשרד התחבורה נותן יפגעו בסוף בצרכנים. קשה לדמיין מצב שבו מישהו קונה מכונית שעמדה במשך שנה וארבעה חודשים והמכונית אכן במצב טוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות