אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעשייה האווירית תסב מטוסי נוסעים למטען בעשרות מיליוני דולרים עבור DHL צילום: התעשייה האווירית

התעשייה האווירית תסב מטוסי נוסעים למטען בעשרות מיליוני דולרים עבור DHL

השבתת טיסות הנוסעים מגבירה את הביקוש למטוסי המטען, חברות השילוח מעריכות כי התעופה לא תחזור לעצמה בקרוב - ומצטיידות; ההסכם, הכולל הסבה של שלושה מטוסים ואפשרות להסבת מטוס רביעי, נחתם מול הסניף הגרמני של DHL

22.06.2020, 10:21 | אודי עציון

התעשייה האווירית חתמה על עסקה נוספת עם חברת השילוח הבינלאומית DHL, במסגרתה תסב החברה מטוסי נוסעים מסוג בואינג 767-300 למטוסים המיועדים להטסת מטען. היקף העסקה נאמד בעשרות מיליוני דולרים.

ההסכם, הכולל הסבה של שלושה מטוסים ואפשרות להסבת מטוס רביעי, נחתם מול הסניף הגרמני של חברת שילוח המטענים.

קראו עוד בכלכליסט

מטוס מטען של DHL, צילום: התעשייה האווירית מטוס מטען של DHL | צילום: התעשייה האווירית מטוס מטען של DHL, צילום: התעשייה האווירית

בעשור האחרון הפכו מטוסי 767 מוסבים לעמוד השדרה העסקי בעולם טיסות המטען, עם יציאתם משירות בחברות התעופה והיצע נרחב בשוק המטוסים המשומשים, לצד צריכת דלק טובה ממטוסי ה-747 מטען. לחטיבת תעופה של התעשייה האווירית יש גם חוזה בסך מאות מיליוני דולרים עם חברת GECAS, לפיתוח ולרישוי הסבת 15 מטוסי בואינג 777-300 נוסעים למטען.

סמנכ"ל ומנהל חטיבת תעופה בתעשייה האווירית, יוסי מלמד: "משבר הקורונה הדגיש את חשיבותם של מטוסי המטען, שהפכו לעורק החיים המרכזי בעולם בעת הזאת, על רקע התחזקות המסחר האלקטרוני. אנו מודים לחברת DHL על האמון המתמשך, הבא לידי ביטוי בבחירתה בנו לצורך הגדלת צי מטוסי המטען שלה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות