אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאוחדת צפויה לפטר עשרות עובדי מטה צילומים: עמית שעל, דנה קופל

מאוחדת צפויה לפטר עשרות עובדי מטה

קופת החולים מגבשת בימים אלה מהלך התייעלות הכולל פיטורים, שעל מספרם מתנהל מו"מ בין עובדי הקופה להנהלה; מאוחדת מתמודדת עם משבר פיננסי וגרעון עתק של כחצי מיליארד שקל – וזה עוד לפני התפרצות מגיפת הקורונה

23.06.2020, 08:11 | אדריאן פילוט

קופת חולים מאוחדת מגבשת בימים אלה מהלך התייעלות הכולל פיטורים של כמה עשרות עובדי המטה – לא כולל צוות רפואי – כך נודע ל"כלכליסט". על מספרם המדויק של המפוטרים מתנהל כעת משא ומתן בין ועד עובדי הקופה להנהלה.

קראו עוד בכלכליסט

גורם בכיר בקופה הבהיר ל"כלכליסט" כי פיטורים יהיו בוודאות ודירקטוריון הקופה עומד על כך. אותו גורם ציין כי המטרה היא לפטר במטות ולא לפגוע בשום פנים ואופן בשירות למבוטח. "זו קופה שבעשור האחרון גדלה בכוח אדם מנהלי יתר על מידה", הוסיף הבכיר.

מימין: יו"ר דירקטוריון מאוחדת איל גבאי ומנכ"לית מאוחדת סיגל רגב רוזנברג, צילומים: עמית שעל, דנה קופל מימין: יו"ר דירקטוריון מאוחדת איל גבאי ומנכ"לית מאוחדת סיגל רגב רוזנברג | צילומים: עמית שעל, דנה קופל מימין: יו"ר דירקטוריון מאוחדת איל גבאי ומנכ"לית מאוחדת סיגל רגב רוזנברג, צילומים: עמית שעל, דנה קופל

משרדי האוצר והבריאות חייבו בסוף 2019 את מאוחדת למכור בשנתיים הקרובות נכסים בהיקף של 120 מיליון שקל לרבות בית מלון שנמצא בבעלותה בטבריה, זאת, במסגרת הסכם שחתמה הקופה השלישית בגודלה במדינה עם המשרדים ונחשף ב"כלכליסט". בהסכם הובהר כי בית המלון משועבד לעובדי הקופה, כך שהקופה תצטרך להציב נכס במקום המלון. עם זאת, נכתב, בחירת הנכס על ידי הנהלת מאוחדת תהיה בכפוף לאישור משרד הבריאות.

מאוחדת מתמודדת עם משבר פיננסי וגרעון עתק של כחצי מיליארד שקל – וזה עוד לפני התפרצות מגיפת הקורונה – דבר שרק הגדיל אותו, שכן לטענת הקופה, המגיפה גרמה לקופה הוצאות עודפות משמעותיות.

מאוחדת הזניקה את הגרעון אחרי חתימת הסכם יצוב, מה שעורר תרעומת באוצר ובעקבות אותם אירועים החליטו בקופה להקים ועדת בדיקה פנימית שהוציאה דו"ח חמור בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות