אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בידוד של 14 יום לבאים לניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט מאזורים נגועים בארה"ב            צילום: איי פי

דיווח שוטף

בידוד של 14 יום לבאים לניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט מאזורים נגועים בארה"ב

מרתון ניו יורק בוטל בשל משבר הקורונה; פלורידה: עוד יותר מ-5,500 אובחנו היום כחולים בנגיף; במקסיקו נדבקו מעל 6,000 איש ומתו כמעט 800 ביממה האחרונה. בברזיל אובחנו 40 אלף חולים ומתו יותר מ-1,300 ביממה האחרונה; אתרי הנופש באיים המלדיביים ייפתחו מחדש לתיירים ב-15 ביולי

24.06.2020, 22:42 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 

22:00 - דיווח: שחקן הכדורסל מלקולם ברוגדון נדבק בקורונה

 

מלקולם ברוגדון, הכדורסלן האמריקאי המשחק בעמדת הקלע בקבוצת אינדיאנה פייסרס מליגת ה-NBA, מצטרף לשחקנים נוספים שנמצאו חיוביים לנגיף בסבב הבדיקות שעורכת הליגה לקראת חידוש העונה: "מרגיש טוב, אצטרף לחבריי באורלנדו כשאחלים".

 

 

19:11 - הגבלות בתוך ארה"ב לבאים מאזורים נגועים 

אזרחים שיגיעו לניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט מאזורים בארה"ב שבהם יש עלייה בהיקף ההדבקה בקורונה יידרשו להיכנס ל-14 ימי בידוד. כך הודיע היום מושל מדינת ניו יורק אנדרו קומו. קומו משתף פעולה במאבק במגיפה עם מושל ניו ג'רזי פיל מרפי והקולגה שלו מקונטיקט נד למונט.  הנתון עליו יתבססו בקביעת המדיניות הוא מספר ההדבקות ל-100 אלף תושבים בממוצע של שבעת הימים האחרונים. "נכון להיום המדינות שנמצאות מעל לרמה הקובעת הן אלבמה, ארקנזס, אריזונה, יוטה וטקסס. זה נכון להיום. המדינות עצמן יכולות לשנות את שיעור ההדבקה ואנחנו נעדכן באופן יומי איזה מהמדינות נמצאות מעל השיעור הקובע" אמר המושל קומו. (מיקי גרינפלד)

 

19:02 -  פלורידה: עוד יותר מ-5,500 אובחנו היום כחולים בקורונה

פלורידה רושמת עוד אבן דרך עגומה באירוע הקורונה – מול ההתפשטות המהירה של המגיפה במדינה בימים האחרונים.  פי העדכון האחרון של רשויות הבריאות המקומיות, ביום רביעי אובחנו 5,508 חולי קורונה נוספים, המספר היומי הגבוה ביותר שנרשם בפלורידה מתחילת המגיפה. בבתי החולים בפלורידה אושפזו עד כה 13,674 חולים בשל הסתבכוית של הדבקה בנגיף – היום אושפזו 256 חולים חדשים. ביום שלישי נערכו בדיקות ל-36,339 מתושבי המדינה. אחוז המקרים שאובחנו כחיוביים מכלל האנשים שנבדקו עמד על 15.91%, לעומת 18% אתמול וטווח של 5%-18% בשבועיים האחרונים. (מיקי גרינפלד)

 

17:30 - ארה"ב: מרתון ניו יורק בוטל בשל משבר הקורונה

 

מרתון ניו יורק אשר היה אמור להתקיים בנובמבר, בוטל בשל משבר הקורונה והעלייה בנתוני התחלואה בארה"ב.

15:00 - אתרי הנופש באיים המלדיביים ייפתחו מחדש לתיירים ב-15 ביולי

אתרי הנופש באיים המלדיביים ייפתחו מחדש לתיירים החל ב-15 ביולי, כך הודיע הנשיא איברהים סוליך, שהוסיף כי תיירים זרים יתקבלו בברכה. המבקרים אף לא ידרשו לעבור בדיקת קורונה כדי להיכנס למדינה.

תיירות היא אחד מגורמי ההכנסה העיקריים של המלדיביים, ובאיים נאלצו לסגור את הגבולות במרץ כחלק מהניסיונות לעצור את התשפטות הנגיף. המדינה מונה 340 אלף תושבים ודיווחה על 2,200 חולים.

האיים המלדיביים האיים המלדיביים האיים המלדיביים

14:00 - מספר החולים המאומתים בעולם הגיע ל-9.3 מיליון

מספר חולי הקורונה המאומתים בעולם עמוד כעת על 9.3 מיליון, ומספר המתים - על 477.8 אלף. כך לפי נתונים של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. מספר המחלימים עומד על 4.6 מיליון.

מספר הנדבקים הגדול ביותר הוא בארה"ב, 2.35 מיליון (עם כ-121 אלף מתים). ברזיל שנייה עם 1.15 מיליון נדבקים ו-52.6 אלף מתים. רוסיה שלישית עם 606 אלף נדבקים.

ב-27 מדינות בארה"ב נרשמה בשבועיים האחרונים עלייה במספר הנדבקים. 

סאו פאולו, צילום: רויטרס סאו פאולו | צילום: רויטרס סאו פאולו, צילום: רויטרס

13:30 - מחקר בצרפת: ילדי בית ספר לא מפיצים קורונה

 

ילדים בבתי ספר ככל הנראה לא מדביקים בקורונה את חבריהם ללימודים או את המורים, כך לפי מחקר חדש שנערך בצרפת שעוסק באחד הנושאים המדוברים ביותר בנוגע למגפה. כך מדווחת סוכנות בלומברג.

המדענים ב-Institut Pasteur חקרו 1,340 אנשים בעיר קרפי אן ולואה (Crepy-en-Valois) הנמצאת צפונית-מזרחית לפריז, שחלו בקורונה במרץ ובאפריל. בין הנבדקים היו גם 510 תלמידים משישה בתי ספר יסודיים. החוקרים מצאו שלושה מקרים ברורים של קורונה בקרב הילדים שלא הובילו להדבקה של תלמידים אחרים.

המחקר מאשר את הטענה כי ילדים מפגינים פחות סימפטומים לעומת מבוגרים והם פחות מדבקים, כך שהוא יכול לספק הצדקה לפתיחה מחדש של בתי הספר במדינות רבות. לפי המחקר, 61% מההורים של ילדים חולים היו גם חולים בקורונה לעומת 7% בלבד מההורים לילדים בריאים. זה עשוי להצביע על כך שההורים הם שמדביקים את הילדים ולא להיפך.

12:40 - זינוק במספר החולים בדלהי: כ-4,000 ביממה

אתמול (ג') דווח על קרוב ל-4,000 חולים חדשים בדלהי, הודו, העלייה היומית הגדולה ביותר. מספר החולים בבירת הודו עומד על יותר מ-66 אלף, והיא העיר עם מספר החולים השני הגבוה ביותר במדינה אחרי מומביי שבה יש 68 אלף חולים. עם זאת, במומביי חלה האטה בקצב ההדבקות, וב-24 השעות האחרונות דווח על 800 חולים חדשים בלבד. בניגוד אליה בדלהי קצב ההדבקה רק עולה והוא הגבוה ביותר במדינה. בתגובה, הממשלה המקומית בדלהי הודיעה כי כל בית בעיר יעבור סינון במטרה לבלום את ההתפשטות, כך לפי דיווח בערוץ הטלוויזיה המקומי NDTV. הודו אמנם שחררה את הסגר הנוקשה בתחילת החודש, ומספר החולים רק ממשיך לעלות. עד כה תועדו במדינה מעל 440 אלף חולים ו-14,476 מתים.

בעל דוכן בדלהי, צילום: אי אף פי בעל דוכן בדלהי | צילום: אי אף פי בעל דוכן בדלהי, צילום: אי אף פי

11:30 - מונגוליה: בחירות לפרלמנט בצל הקורונה

היום מתקיימות במונגוליה בחירות לפרלמנט, ובכך הפכה למדינה השנייה בעולם שמקיימת בחירות כלליות במהלך המגיפה, אחרי דרום קוריאה. במדינה נוקטים כמה צעדים כדי לשמור על בריאות המצביעים, כולל בדיקת חום בקלפי, חיטוי תחנות ההצבעה ואספקת כפפות חד פעמיות. עם זאת, שתי המפלגות הגדולות במדינה לא הקפידו על האיסור נגד התקהלויות וקיימו עצרות בחירות. מפלגת העם השלטת במונגוליה מקווה לשמור על הרוב בפרלמנט המונה 76 מושבים. עד כה, הקפידו במונגוליה על איסורים מחמירים בניסיון לבלום את המגיפה ובהתאם לא נרשמו מקרי מוות במדינה האסייתית ו-200 חולים בלבד.

מצביעה במונגוליה, צילום: אי אף פי מצביעה במונגוליה | צילום: אי אף פי מצביעה במונגוליה, צילום: אי אף פי

09:45 - ד"ר פאוצ'י: "עלייה מדאיגה במספר החולים בחלק מהאזורים בארה"ב"

ד"ר אנתוני פאוצ'י, היועץ הבכיר לבית הלבן בענייני הקורונה, מזהיר כי בחלקים בארה"ב מתחילה להיות "עלייה מדאיגה" במספר החולים.

לדברי פאוצי', המנהל של המכון הלאומי למחלות זיהומיות ואלרגיות, בעוד שבמדינת ניו יורק יש ירידה במספר ההדבקויות, במדינות אחרות נרשמה עלייה במקרי ההדבקות בתוך הקהילה. הוא אמר את הדברים לוועדת האנרגיה והמסחר של הקונגרס. "זה משהו שבהחלט מדאיג אותי", הודה.

מעל 2.4 מיליון אנשים בארה"ב חולים בקורונה, והמגיפה ממשיכה להתפשט במהירות ברחבי המדינה. נכון ליום שני, הממוצע לשבעה ימים של חולים חדשים עלה ביותר מ-30% לעומת שבוע קודם לכן, כך לפי ניתוח הנתונים שאוספים באוניברסיטת ג'ונס הופקינס. ב-26 מדינות, בהן, אריזונה, טקסס, פלורידה ואוקלהומה, מספר החולים עולה בשיעור של 5% ויותר. במקביל, חלה עלייה גם במספר המאושפזים.

פאוצ'י התייחס גם לחיסון אפשרי לקורונה, שלהערכתו יהיה זמין בתחילת השנה הבאה. עם זאת, הזהיר כי יש להיזהר ולחכות שהמדענים יוכיחו שהחיסון הפוטנציאלי בטוח ויעיל לפני שיופץ לציבור. "אהיה מאוד מאוכזב אם ניחפז להסיק שחיסון בטוח ויעיל לפני שנדע זאת בוודאות", הדגיש.

בהמשך עדותו אמר פאוצ'י, בתשובה לשאלת אחת מחברי הקונגרס, כי הגזענות המוסדית בארה"ב אחראית לכך שהרבה יותר שחורים נדבקים ומתים מקורונה בהשוואה ללבנים – שחורים מייצגים קרוב ל-13% מאוכלוסיית ארה"ב אך מהווים 23% מכלל המתים מקורונה. "הקהילה האפרו-אמריקאית סבלה מגזענות במשך תקופת זמן ארוכה ביותר", אמר. "ואיני יכול שלא להניח שהיה לכך קשר למצב הנוכחי שלהם מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות, כך שהתשובה שלי היא כן".

אנתוני פאוצי אנתוני פאוצי' | צילום: איי פי אנתוני פאוצי

07:30 - הקורונה באמריקה הלטינית: יותר מ-100 אלף מתו, שיא נדבקים יומי במקסיקו

 

לפי נתוני סוכנות הידיעות רויטרס מניין המתים מקורונה באמריקה הלטינית חצה את רף ה-100 אלף. מקסיקו רשמה שיא נדבקים יומי של 6,288 נדבקים חדשים, 793 קורבנות נוספו במדינה. עד כה התגלו יותר מ-191 אלף חולי קורונה במקסיקו, מתוכם מתו 23,377 בני אדם. בהשוואה ליממה הקודמת מדובר בעלייה בנתוני התחלואה והתמותה, אז דווח על כ-4,500 נדבקים ו-759 מתים.

מקסיקו, צילום: אי אף פי מקסיקו | צילום: אי אף פי מקסיקו, צילום: אי אף פי

 

הקורונה בברזיל: כ-40 אלף אובחנו כחולים ביממה האחרונה, יותר מ-1,300 מתו

 

משרד הבריאות בברזיל עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו בברזיל כ-40 אלף חולי קורונה, מניין הנדבקים במדינה עומד על יותר ממיליון ו-145 אלף איש. כמו כן, נמסר כי מספר המתים מהנגיף עלה ל-52,645 בני אדם, מתוכם 1,374 נוספו רק ביממה האחרונה. מדובר בעלייה משמעותית בנתוני התחלואה והתמותה בהשוואה ליממה הקודמת - אז התגלו עוד כ-21 אלף חולים ומתו 654 בני אדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות