אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שתי רקטות שוגרו מעזה לעבר שטח ישראל צילום: רויטרס

שתי רקטות שוגרו מעזה לעבר שטח ישראל

ביישובים במועצה האזורית שער הנגב נשמעה אזעקת צבע אדום, ולאחר מכן התברר כי רקטה התפוצצה בשטח פתוח בתחומי המועצה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. רקטה שנייה שנורתה נפלה בתוך רצועת עזה

26.06.2020, 21:28 | ynet
שתי רקטות נורו הערב (שישי) מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. ביישובים במועצה האזורית שער הנגב נשמעה אזעקת צבע אדום, ולאחר מכן התברר כי רקטה התפוצצה בשטח פתוח בתחומי המועצה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הרקטה השנייה נפלה בתוך הרצועה.

בשבוע שעבר זוהה שיגור רקטה משטח רצועת עזה לעבר ישראל - אחרי חודש וחצי של שקט. אזור הנפילה סמוך לקיבוץ במועצה האזורית אשכול. מצה"ל נמסר כי "זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. כתוצאה מהשיגור הופעלה התרעה ביישומון ובשטח פתוח בלבד".

 מוקדם יותר, בעצרת בחאן יונס נגד כוונת ישראל לספח שטחים ביהודה ושומרון, התייחס בכיר חמאס ברצועה, סלאח ברדוויל, לאיום של הזרוע הצבאית של הארגון ולפיו המהלך יהווה הכרזת מלחמה - ואמר כי על ישראל להפנים שהאיומים יהפכו למציאות.

 

שיגור מעזה (ארכיון), צילום: רויטרס שיגור מעזה (ארכיון) | צילום: רויטרס שיגור מעזה (ארכיון), צילום: רויטרס

 

אתמול הודיע דובר הזרוע הצבאית של חמאס אבו עוביידה כי הסיפוח שמתכננת ישראל הוא בבחינת הכרזת מלחמה. בנאום קצר שנשא לרגל יום השנה לחטיפתו של גלעד שליט, אמר הדובר כי "ההתנגדות הפלסטינית מחשיבה את הסיפוח כהכרזת מלחמה על העם הפלסטיני".

הוא ציין כי יום השנה מצוין "תחת איום מסוכן ביותר" של גניבת אדמות פלסטיניות, ואמר כי מטרתם היא לגרש את ישראל מכל השטחים הפלסטיניים. "ההחלטה והתוכנית הנפשעת הזאת, לא נכביר במילים אלא נאמר מילים בודדות וברורות - ההתנגדות מחשיבה את ההחלטה כהכרזת מלחמה על העם הפלסטיני. ההתנגדות מוכנה להגן על העם שלה ועל מקומותיו הקדושים".

הדובר התייחס גם לאפשרות של קיום עסקת חילופי שבויים עם ישראל, ואמר כי הדבר נמצא בראש סדר העדיפויות של ארגון הטרור. "נזכיר לאויב הציוני שלא תהיה עסקה ללא שחרור של אסירים בכירים ואסירים עם דם על הידיים", אמר.

איבראהים אל-מדהון, פרשן פלסטיני המקורב מאוד להנהגת חמאס, אמר בהתייחס להודעת דובר הזרוע הצבאית כי ישראל תשלם מחיר על סיפוח. לדבריו, הזרוע הצבאית של חמאס מוכנה לעימות וסיפוח לא יעבור בשקט. הוא ציין כי "ההתנגדות מוכנה ולא רק בעזה אלא גם בגדה ובחו"ל". 

תגיות