אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראייר: "נפסיק לטוס לאילת בעוד שבועיים, אם לא ייקבע מתווה לטיסות לחו"ל" צילום: עמית שעל

ישראייר: "נפסיק לטוס לאילת בעוד שבועיים, אם לא ייקבע מתווה לטיסות לחו"ל"

לדברי מנכ"ל החברה, אורי סירקיס, "הפעילות הפנים-ארצית לא יכולה להחזיק את מערך התפעול השלם של החברה. בטיסות לאילת אנחנו מכסים את העלות הטיסה בלבד"; ראש עיירית אילת: "הפגיעה באילת ותושביה חצתה כל גבול"

29.06.2020, 15:20 | נווית זומר

"עוד שבועיים נחדל לטוס לאילת, אם הממשלה לא תציג מתווה ברור להתחלת הטיסות לחו"ל ופתיחת השמיים", כך אמר לכלכליסט מנכ"ל החברה אורי סירקיס.

 מאז תחילת הסגר, חברת ארקיע הפסיקה לטוס לאילת וישראייר מפעילה את הקו לבדה. הפסקת הטיסות פרושה ניתוק אווירי של אילת מהמרכז.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, בעקבות דחיית פתיחת השמיים לאמצע אוגוסט, ישרייאר נאלצה להודיע היום לרשות שדרות התעופה על ביטול 250 טיסות שתוכננו לחודש יוני ליעדים ירוקים, כמו קפריסין, יוון ומונטנגרו שלחלקם אף מכרה כרטיסים.

ישראייר מפעילה כיום 5 טיסות ביום לאילת בתפוסה מלאה. למה להפסיק?

סירקיס: "הפעילות הפנים-ארצית לא יכולה להחזיק את מערך התפעול השלם של החברה שכולל עובדי תחנת נתב"ג, אילת, מרכז שליטה, אנשי תחזוקה וכו'. בסה"כ מועסקים כיום 200 עובדים והשאר בחל"ת. בטיסות לאילת אנחנו מכסים את העלות הטיסה בלבד. המחיר לתושבי אילת 99 שקל לכוון אחד ולקוח רגיל משלם 159 שקל לכיוון בהשוואה ל-200-180 שקל בעבר.

אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר , צילום: עמית שעל אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר | צילום: עמית שעל אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר , צילום: עמית שעל

"הבעיה היא שטיסות המטען כמעט נגמרו וטיסות החילוץ מעטות. תזרימית אנחנו מדממים, ולכן אנחנו צריכים לשמור על שארית המזומנים שעוד נותרו לנו. בעוד חברות זרות החלו לטוס לישראל בקצב מוגבר, לנו אין אפשרות למכור כרטיסים לחו"ל כי הציבור לא קונה עד שיובהר לו שהבידוד יוס"ר. 

אישרו לכם הלוואה בערבות מדינה, למה אתם אתם לא מנצלים אותה?

סירקיס: "בגלל שמועד פתיחת השמיים נדחה, להערכתי ההלוואה לא תכסה את ההוצאות עד שנחזור לטוס. ההנחה היתה שב-20 ביוני יתחילו טיסות למדינות ירוקות באזור ולאט לאט יתגברו. זה לא קורה, והכי גרוע שאנחנו לא יודעים מתי יקרה. הודענו על הפסקת הטיסות לראש עיריית אילת, מנכ"לית המרכז הרפואי באילת ולמשרד התחבורה. אנחנו רוצים מתווה ברור לענף התעופה שאומר אם שלא נחזור לטוס עד תאריך איקס אז שכל הפתרונות שנתפרו עבורנו (סיוע ממשלתי) באפריל, יועדכנו בהתאם. צריך להתאים את היקף ההלוואה והמשך ההחזר"

ראש עיירית אילת, מאיר יצחק הלוי, אמר בתגובה: "הפגיעה באילת ותושביה חצתה כל גבול לא ייתכן שינתקו את תושבי אילת מהמרכז". בפניה לראש הממשלה בנימין נתניהו הוא אומר: "אל תאלצו אותי לעלות לירושלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות