אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטייסים מציעים לרכוש את ישראייר ב-90 מיליון שקל במזומן צילום: ישראייר

בלעדי לכלכליסט

הטייסים מציעים לרכוש את ישראייר ב-90 מיליון שקל במזומן

ההצעה אינה מותנית בביצוע בדיקת נאותות; באי.די.בי מעריכים שמאחורי הטייסים עומד מאיר שמיר, שלפני כמה ימים נפגש עם אדוארדו אלשטיין בעניין ישראייר

17.06.2020, 20:31 | גולן חזני

טייסי ישראייר הגישו הצעה מחייבת לרכוש את החברה מידי אי.די.בי פיתוח ואדוארדו אלשטיין תמורת 90 מיליון שקל במזומן. באי.די.בי מעריכים שמאחורי הטייסים עומד מאיר שמיר, שלפני כמה ימים נפגש עם אלשטיין בעניין ישראייר

קראו עוד בכלכליסט

שמיר התעניין ברכישת ישראייר כבר לפני שנה וניהל מו"מ לרכוש אותה, אבל המו"מ לא הבשיל לאור דרישת אלשטיין למחיר של 55 מיליון דולר. מאז הדרדרה החברה כמו חברות תעופה אחרות במשבר הקורונה ומחירה ירד.

במכתב שנשלח ע"י חברת הייעוץ רדהאן, מציין מייסד החברה אייל ידווב כי הוא מייצג קבוצת משקיעים בהובלת קובי ברוט, יו"ר ועד טייסי ישראייר שמציעה לרכוש את החברה ללא בדיקות נאותות תמורת 90 מיליון שקל.

ההצעה מותנית באישור דירקטוריון אי.די.בי עד ל-25 ביוני, וחתימה על ההסכם המלא עד ל-7 ביולי. בהצעה מתחייבים המציעים להפקיד 10 מיליון שקל במזומן בידי נאמן עם תחילת המו"מ. בנוסף הם דורשים בלעדיות עד ל-7 ביולי אלא אם מציע אחר יציע הצעה מחייבת גבוהה ב-20% מהצעתם.

אלשטיין ואי.די.בי זקוקים נואשות לתמורה ממכירת ישראייר כחלק מנכסי אידיבי שמנהלת מו"מ להסדר חוב עם נושיה להם היא חייבת קרוב ל-2 מיליארד שקל.

תגיות