אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכה של האופרה: אולם לה סקאלה במילאנו נפתח מחדש צילום: רויטרס

המכה של האופרה: אולם לה סקאלה במילאנו נפתח מחדש

לאחר השבתת קורונה של ארבעה חודשים, בית האופרה חוזר לפעילות עם ארבעה קונצרטים של קטעי מוזיקה ואריות נבחרים – הראשון שבהם כבר בשבוע הבא. מספר הצופים יוגבל ל-600, פחות משליש מהקיבולת המרבית

29.06.2020, 18:43 | שירות כלכליסט

צעד קטן לאמנות, צעד מנחם לאומה האיטלקית: אולם המופעים לה סקאלה במילאנו נפתח מחדש למופעים, לאחר שהיה סגור במשך 4 חודשים - בשלב ראשון לסדרה מיוחדת של ארבעה מופעים, החל מהשבוע הבא.

קראו עוד בכלכליסט

לה סקאלה, מאולמי האופרה והקונצרטים המוכרים והחשובים בעולם, ממוקם כאמור במילאנו, בירת לומברדי - המחוז שספג את המכה הקשה ביותר בשלבים הראשונים של התפשטות הקורונה באיטליה.

הקהל בכל אחד ממופעי הסדרה ימנה 600 איש, פחות משליש מהקיבולת המרבית שעומדת על 2,030 מושבים. מגבלת הקהל נקבעה כמובן על מנת לאפשר צפייה תוך הקפדה על דרישות הריחוק החברתי.

אולם לה סקאלה , צילום: רויטרס אולם לה סקאלה | צילום: רויטרס אולם לה סקאלה , צילום: רויטרס

לה סקאלה, צילום: רויטרס לה סקאלה | צילום: רויטרס לה סקאלה, צילום: רויטרס

כל הכרטיסים לארבעת המופעים נמכרו מראש ובמהירות - המחירים נעו בין 27 ל-53 יורו. "עבור אוהבי מוזיקה רבים, הגיעה העת לחזור להקשיב למוזיקה חיה", אמר מנהל האולם דומיניק מייר (Dominique Meyer). בית לה סקאלה בוחן בימים אלה אפשרות שידור של הקונצרטים בסטרימינג.

האולם סודר באופן שיקל על אירוח זוגות שירצו (ויוכלו) לשבת יחד, לצד מושבים בודדים. הקהל יידרש לחבוש מסיכה בכניסה וביציאה אך לא במקומות הישיבה עצמם. לקראת הפתיחה המחודשת התייעצו בלה סקאלה עם מומחים ממרכז המחלות המידבקות בבית החולים סאקו במילאנו. "אנו מומחים בהופעות, לא בענייני בריאות", אמר מייר.

בארבעת הקונצרטים הראשונים שבסדרה הפותחת (ב-6, 8, 13 ו-15 ביולי) יופיעו זמרי אופרה ומקהלות שיבצעו אריות מוכרות, וכן נגנים עם קטעי מוזיקה מובחרים. במופע של 13 ביולי ישתתפו בוגרי האקדמיה של לה סקאלה, ובאחרון שבסדרה ישתתפו כבר חברים בלהקה הבוגרת והראשית של לה סקאלה.

הלהקה הבוגרת והמפורסמת של לה סקאלה הופיעה ביוני בחצרות וכיכרות ברחבי מילאנו, הופעות שנועדו לקרב את המוזיקה לקהילה בימים שבהם כל אולמי ההופעות סגורים לקהל.

לאחר הפגרה של אוגוסט תחזור להקת לה סקאלה לפעולה עם שני מופעים גדולים - בתחילת ספטמבר תציג את הרקוויאם של ורדי בקתדרלה דומו של מילאנו, בקונצרט זיכרון לנספים במגיפה. ב-5 בספטמבר תחזור לאולמה עם הסימפוניה ה-9 של בטהובן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות