אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיעה במתחרה מהעולם החדש: הראל הרוויחה 20 מיליון דולר מהזינוק של למונייד צילום: Facebook/Lemonade

משקיעה במתחרה מהעולם החדש: הראל הרוויחה 20 מיליון דולר מהזינוק של למונייד

חברת הביטוח המסורתית השקיעה לפני שנה 30 מיליון דולר בחברת הביטוח הדיגיטלי, ולאחר ההנפקה אחזקותיה בחברה עומדות על 1.3%; למונייד נסקה ב-140% ביום המסחר הראשון שלה בניו יורק, כך שרווחי הראל "על הנייר" גבוהים מ-60%

05.07.2020, 12:12 | עירית אבישר

מרוויחה ישראלית מההנפקה המוצלחת של למונייד: חברת הביטוח הראל הודיעה היום (א') כי היא השקיעה בלמונייד 30 מיליון דולר לפני שנה, בסבב הגיוס הקודם שערכה.

כיום לאחר ההנפקה, אחזקותיה של הראל בלמונייד עומדות על 1.3%. בעקבות הזינוק במניה ביומה הראשון במסחר בוול סטריט בכמעט 140%, מניות אלה שוות 50 מיליון דולר, כך שרווחיה "על הנייר" עומדים היום על מעל ל-60%. ההשקעה בוצעה מכספי העמיתים והנוסטרו של הראל.

קראו עוד בכלכליסט

הנפקת למונייד שהושלמה בסוף השבוע האחרון בוצעה במחיר נמוך יותר לעומת המחיר בגיוס הפרטי האחרון בו השתתפה הראל. יחד עם זאת, היות ומניית החברה יותר מהכפילה את שוויה ביום הראשון למסחר, הרי שגם המשקיעים בסבב הגיוס הפרטי, ובהם הראל, כבר מורווחים על השקעתם. 

הנפקת למונייד בבורסת ניו יורק ביום חמישי האחרון, צילום: Facebook/Lemonade הנפקת למונייד בבורסת ניו יורק ביום חמישי האחרון | צילום: Facebook/Lemonade הנפקת למונייד בבורסת ניו יורק ביום חמישי האחרון, צילום: Facebook/Lemonade

ההשקעה בוצעה כחלק מאסטרטגיית ההשקעה של הראל להשקיע בחברות טכנולוגיה. אולם אי אפשר להתעלם מכך שלא מדובר בעוד חברת טכנולוגיה, אלא בחברת ביטוח דיגיטלית מהדור החדש, שפועלת באמצעות בינה מלאכותית, ומהווה אתגר תחרותי לחברות הביטוח המסורתיות בהן הראל.

למונייד היא חברה אמריקאית, שהוקמה על ידי היזמים הישראלים שי וינינגר ודניאל שרייבר, וכן יש לה מרכז פיתוח בישראל. בעלי המניות המרכזיים בלמונייד הם סופטבנק, הקרנות אלף וסקוויה ומייסדי החברה. מדובר בהנפקה המוצלחת ביותר בוול סטריט מתחילת השנה, ושווי השוק של למונייד עומד כעת על 3.8 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות