אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת 13 החלה לזמן עשרות עיתונאים לשימוע לפני פיטורים, ביניהם ברק רביד ודני רופ צילום: עדי אורני

רשת 13 החלה לזמן עשרות עיתונאים לשימוע לפני פיטורים, ביניהם ברק רביד ודני רופ

במסגרת ההסכם עליו חתמה ההנהלה עם הוועד, יפוטרו או יפרשו מרצון 42 עובדים; בין המועמדים לפיטורים: הכתבים ברק רביד, סמדר פלד ואיתי ורד והחזאים דני רופ ונעמה איזנברוך

05.07.2020, 14:51 | אביאור אבו

הנהלת רשת 13 החלה לשלוח היום (א') מכתבי זימון לשימועים לקראת פיטורים, לאור מתווה הפשרה עליו חתמה בסוף יוני מול ועד עובדי חברת החדשות, במסגרתו יפוטרו או יפרשו מרצון 42 עובדים.

בין המועמדים לפיטורים: החזאים דני רופ ונעמה איזנברוך והכתבים ברק רביד, סמדר פלד ואיתי ורד. בשבוע שעבר הודיעה המגישה טלי מורנו כי פוטרה, והכתב עקיבא נוביק הודיע כי התפטר.

קראו עוד בכלכליסט

שלט מחאה של עובדי חדשות 13 (ארכיון), צילום: יח"צ שלט מחאה של עובדי חדשות 13 (ארכיון) | צילום: יח"צ שלט מחאה של עובדי חדשות 13 (ארכיון), צילום: יח"צ

"אנו עומדים בפתחו של שבוע קשה,שבו ההסכם בין חברת החדשות לוועד העובדים יתורגם לשימועים לקראת פיטורין", מסר היום הוועד במכתב לעובדים. "מאחורי מכתבי הזימון שנשלחו לפני זמן קצר עומדים שמות עם פנים ובני משפחה מודאגים, שייפגעו כולם כתוצאה מהמחיר של תכנית הקיצוצים במתכונתה המרוסנת".

דני רופ , צילום: צביקה טישלר דני רופ | צילום: צביקה טישלר דני רופ , צילום: צביקה טישלר

עוד מסר הוועד: "אנו מעדכנים בסיפוק, כי בעקבות הפעלת תכנית הפרישה מרצון במהלך הימים האחרונים, ירד מס'׳ הנכללים ברשימה מ-42 ל-37. כל העובדים שלא קיבלו היום מכתב זימון לשימוע - אינם נמצאים בסיכון לפיטורים מהחברה, והם נכנסים למסלול החסינות הקבוע בהסכם הקיבוצי, למשך שנה וחצי".

ברק רביד, צילום: עדי אורני ברק רביד | צילום: עדי אורני ברק רביד, צילום: עדי אורני

מחדשות 13 נמסר: "בימים אלו אנו נמצאים בעיצומו של תהליך התייעלות לא פשוט, ארגונית ופרסונלית. אנו נאלצים להיפרד מאנשי מקצוע מעולים. מן הראוי, ומפאת צנעת הפרט, שנמשיך לנהל את התהליך בתוך הארגון, ולא מחוצה לו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות