אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום לפידות: יו"ר שיכון ובינוי ישמש כמנכ"ל בפועל צילום: יריב כץ

בלעדי לכלכליסט

במקום לפידות: יו"ר שיכון ובינוי ישמש כמנכ"ל בפועל

תמיר כהן יכהן כמנכ"ל בפועל בשלושת החודשים הקרובים לפחות, במקביל לתפקידו כיו"ר. כהן עשוי אף להתמנות למנכ"ל קבוע בהמשך

07.07.2020, 07:58 | גולן חזני

שיכון ובינויאינה מחפשת בשלב זה מחליף לאייל לפידות בתפקיד המנכ"ל. לכלכליסט נודע כי יו"ר החברה תמיר כהן צפוי לשמש כמנכ"ל החברה בפועל בשלושת החודשים הקרובים לפחות. יתכן שכהן ימונה לממלא מקום מנכ"ל זמני בצורה רשמית. במידה שכך יהיה, הוא ימלא את התפקיד במקביל לתפקידו כיו"ר. כמו כן, ייתכן שבהמשך כהן ימונה למנכ"ל קבוע, ובמקרה כזה הוא יוותר על כס היו"ר.

קראו עוד בכלכליסט

כהונת כהן כיו"ר וכמנכ"ל זמני טעונה את אישור בעלי המניות מקרב הציבור. יתכן שהם יסכימו לכך, אך לתקופה מוגבלת בלבד. גופים מוסדיים לא אוהבים את המתווה הזה. כך, למשל, הם שלחו איתותי התנגדות לאדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בנכסים ובניין, שכיהן בה גם כיו"ר, כשבחר למנות את עצמו לממלא מקום מנכ"ל זמני. בעקבות האיתותים, שהגיעו בראש ובראשונה מבית ההשקעות פסגות, שהוא בעל העניין היחיד מהציבור, אלשטיין ויתר על כס היו"ר ומינה עצמו למנכ"ל.  

יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן, צילום: עמית שעל יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן | צילום: עמית שעל יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן, צילום: עמית שעל

עם עזיבת אייל לפידות, שפוטר על ידי בעל השליטה נתי סיידוף בסוף יוני, כהן - מנהל העסקים של סיידוף בישראל - הפך להיות האיש החזק בשיכון ובינוי. קודם לכן היו מתחים רבים בינו ובין לפידות הדומיננטי. לפידות עזב לאחר שדירקטוריון שיכון ובינוי החליט לזמן אותו לשימוע לפני פיטורים. בתחילה הוא ניסה להילחם בחברה ובדירקטוריון, אבל בסופו של דבר הצדדים הגיעו להסכמות ולפידות ויתר על השימוע.

לפי ההערכות, בין לפידות לחברה אין הסכמות בנוגע לתנאי הפרישה שלו, שכן הוא דרש תנאים נוספים על תנאי הפרישה הפורמליים שלו, שמעניקים לו מצנח זהב בדמות שכר לשנה. בין היתר, לפידות דרש לקבל את מלוא האופציות שהובטחו לו - אופציות שאותן יוכל לממש על פני חמש שנים ולהגיע לאחזקה של 5% בחברה. מיד לאחר פרישת לפידות מונה לשיכון ובינוי סמנכ"ל כספים חדש שהגיע מהמתחרה שפיר הנדסה - עמית בירמן.

בשבוע שעבר הודיעה חברת הדירוג S&P מעלות שהיא מאשררת את הדירוג של שיכון ובינוי (A) ומעדכנת את תחזית האג"ח ליציבה, בעיקר בשל היציבות היחסית בפעילות של החברה באפריקה והיעדר האינדיקציה לפגיעה בנגישות למקורות מימון. החברה המתחרה מידרוג דירגה את האג"ח בדירוג A2 עם אופק שלילי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות