אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות החלטת הממשלה: המגבלות על התחבורה הציבורית יידחו ב-24 שעות צילום: מוטי קמחי

למרות החלטת הממשלה: המגבלות על התחבורה הציבורית יידחו ב-24 שעות

הגבלת מספר הנוסעים באוטובוסים והאיסור על הפעלת מזגן, שאמורים היו להיכנס לתוקף בבוקר - יידחו; "אין סיכוי להפעיל בישראל אוטובוסים ללא הפעלת מזגן ביולי ואוגוסט, זה עונש לנוסעים וסכנה לשלומו של הנהג"

06.07.2020, 22:55 | אודי עציון

מגבלות הקורונה החדשות על התחבורה הציבורית, שעליהן הוחלט היום  - הגבלת מספר הנוסעים שוב ל-20 איש ואיסור על הפעלת מזגן  -  יידחו ב-24 שעות ולא ייכנסו לתוקף מחר בבוקר. זאת במטרה לגבש מתווה חדש וסביר יותר.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות תגובות קשות מצד נוסעים וחברות האוטובוסים הוחלט במשרד התחבורה על העיכוב. 

"אין סיכוי להפעיל בישראל אוטובוסים ללא הפעלת מזגן ביולי ואוגוסט, זה עונש לנוסעים וסכנה לשלומו של הנהג", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל של אחת מחברות האוטובוסים הגדולות. "אין גם שום היגיון להגביל שוב את מספר הנוסעים באוטובוס ל-20, ואז ליצור תורים של עשרות אנשים חסרי סבלנות בתחנות".

לחברות התחבורה הציבורית אין אפשרות לתגבר את הנסיעות עם הצי הקיים, כדי לאזן את הקטנת מספר הנוסעים. משרד התחבורה יוכל לגייס את חברות ההיסעים הפרטיות לתגבור הקווים, אך הדבר דורש אישור משרד האוצר להוצאה נוספת של עשרות מיליוני שקלים בשנה.

כעת, בניגוד לתקופה הקודמת שבה הופעלו האוטובוסים עם 20 נוסעים בלבד, בימי הסגר ומיד לאחריו, פועלת בינתיים גם רכבת ישראל, מה שיוכל להפחית את הלחץ על חלק מהקווים הבין עירוניים בלבד.

חיטוי באוטובוס של דן, צילום: מוטי קמחי חיטוי באוטובוס של דן | צילום: מוטי קמחי חיטוי באוטובוס של דן, צילום: מוטי קמחי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות