אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התרומה השנתית של באפט: מניות ברקשייר בשוווי של 2.9 מיליארד דולר צילום: רויטרס

התרומה השנתית של באפט: מניות ברקשייר בשוווי של 2.9 מיליארד דולר

באפט פתח את התוכנית הפילנתרופית שלו ב-2006 והוא תרם עד היום מניות בשווי כולל של 37 מיליארד דולר; השנה יועברו המניות לקרן מלינדה וביל גייטס, לקרן על שם אשתו המנוחה ולשלוש הקרנות הפילנתרופיות של ילדיו; באפט מתכוון להעביר 99% מההון שבבעלותו לקרנות סיוע במסגרת החלוקה השנתית

08.07.2020, 14:45 | שירות כלכליסט

וורן באפט מכריז על החלוקה המנייתית הפילנתרופית השנתית שלו: הפעם מעניק באפט לארגוני הצדקה 15.9 מיליון מניות מסוג B של ברקשייר האות'ווי, בשווי של 2.9 מיליארד דולר. זוהי השנה ה-15 ברציפות שבה מתבצעת ההענקה.

קראו עוד בכלכליסט

התרומה תחלק בין 5 ארגוני הפילנתרופיה קרובים לליבו של באפט: קרן ביל ומלינדה גייטס, קרן סוזן תומפסון באפט שהקימה זוגתו המנוחה, ושלוש קרנות הצדקה שהקימו שלושת ילדיו – Sherwood Foundation; Howard G. Buffett Foundation; ו- NoVo Foundation.

מאז החלה החלוקה בשנת 2006 העביר באפט מניות לארגונים פילנתרופיים בשווי כולל של 37 מיליארד דולר – באפט הצהיר כי הוא מתכוון להעביר באמצעות התרומות השנתיות 99% מהונו לצדקה. לצורך התרומה הופך באפט מניות בכורה מסוג A שבבעלותו למניות B, ואותן הוא מעביר מדי שנה לארגוני הסיוע.

מאז החלה החלוקה השנתית באפט לא מכר מניות ברקשייר האת'ווי והוא אינו מתכוון למכור מניות עד לשנה האחרונה של ההענקה; באפט עדיין מחזיק כיום, לאחר התרומה הנוכחית, 284,734 מניות מסוג A בשווי של 67.5 מיליארד דולר. מניות אלה יחולקו בהמשך מדי שנה לארגוני סיוע, בתוכנית התרומות שאמורה להסתיים בעוד 12 שנה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

תגיות