אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבוע אחרי פרישת המנכ"ל: עסקת גילת-קומטק בדרך לפיצוץ? צילום: צביקה טישלר

שבוע אחרי פרישת המנכ"ל: עסקת גילת-קומטק בדרך לפיצוץ?

קומטק האמריקאית ביקשה שבית המשפט בדלאוור יצהיר שאם גילת ביצעה צעדים מסוימים בקשר לפעילות החברות ברוסיה - יש בכך כדי להביא לביטול העסקה; קומטק ציינה שהיא בוחנת אם הירידה בפעילות גילת משפיעה על העסקה; בינואר הסכימו החברות שקומטק תרכוש את גילת ב-577 מיליון דולר, אך מאז צנח שווי החברה

09.07.2020, 09:39 | שיר רייטר

עסקת המכירה של חברת תקשורת הלוויינים גילת לענקית האמריקאית קומטק נמצאת בסכנה.

קראו עוד בכלכליסט

חברת טכנולוגיית התקשורת קומטק הגישה תלונה נגד גילת לבית המשפט בדלאוור, ומבקשת פסק דין הצהרתי שלפיו פעולות מסוימות, אם ננקטו על ידי גילת, מהוות הפרה של חובותיה תחת הסכם המיזוג בין הצדדים. לפי ההסכם שנחתם בינואר השנה, קומטק תרכוש את גילת תמורת 577 מיליון דולר. 

  , צילום: צביקה טישלר צילום: צביקה טישלר   , צילום: צביקה טישלר

 קומטק מבקשת שבית המשפט יצהיר על הפרת ההסכם אם התבצעו שני סוגים של פעולות מצד גילת - פעולה בקשר למכירה או שינוי במבנה הבעלות של החברה הבת שלה ברוסיה, או פעולה חד צדדית בקשר לבקשה שהגישה קומטק לרשויות הרגולטוריות ברוסיה. גם גילת וגם קומטק מקיימות פעילות ברוסיה, כך שעסקת המיזוג דורשת את אישור הרגולטור במדינה.

עוד על פי התלונה, קומטק בוחנת אם הירידה בפעילות גילת מאז ינואר גורמת להשפעה מהותית על החברה ובעקבות כך על העסקה. מניית גילת צנחה אתמול ב-14.4% בבורסת נאסד"ק לאחר ההודעה על התביעה והגיעה לשווי שוק של 290 מיליון דולר, כך שעוד לפני הנפילה היומית נסחרה החברה בשווי שוק של פחות מ-350 מיליון דולר,נמוך משמעותית מהמחיר של 577 מיליון דולר שנקבע בעסקה.

גילת הודיעה אתמול בתגובה כי טענותיה של קומטק חסרות בסיס והיא מתכוונת להגן על עמדתה בכל הנקודות שהועלו. עוד אמרה גילת כי הגשת התביעה מצד קומטק היא הפרה של התחייבויותיה בהסכם המיזוג, ובניגוד לפעולותיה עד כה, החברה האמריקאית מחויבת "לעשות כל מאמץ סביר בכדי לממש את עסקת המיזוג". בגילת הוסיפו כי אין בכוונת החברה "לשבת בחיבוק ידיים ולהמתין ליום פקיעת הסכם המיזוג".

החדשות המטלטלות מגיעות שבוע בלבד לאחר שמנכ"ל גילת יונה עובדיה עזב במפתיע את תפקידו, אך הודיע כי יישאר כיועץ לחברה. כעת מנוהלת החברה על ידי עדי צפדיה, סמנכ"ל הכספים שמונה למנכ"ל זמני.

בעלות המניות העיקריות בגילת הן קרן פימי של ישי דוידי שמחזיקה ב-33.9% מהחברה וחברת מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר שמחזיקה ב-9.7%.

תגיות