אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר מזרחי טפחות ימונה לנשיא איגוד הבנקים

יו"ר מזרחי טפחות ימונה לנשיא איגוד הבנקים

משה וידמן יחליף את עודד ערן שנפטר לפני שבועיים, ולראשונה נשיא האיגוד לא יהיה יו"ר של אחד משני הבנקים הגדולים - לאומי והפועלים

12.07.2020, 18:30 | עירית אבישר

יו"ר מזרחי טפחות משה וידמן ימונה לנשיא איגוד הבנקים. וידמן יחליף בתפקיד את עודד ערן, לשעבר יו"ר בנק הפועלים שנפטר לפני שבועיים. לאורך השנים כיהנו בתפקיד נשיא איגוד הבנקים יושבי הראש של הפועלים ולאומי ברוטציה. אולם לפני מספר שבועות החליטו ראשי לאומי לפרוש מהאיגוד, בנימוק, שמצאו לנכון לפעול בנפרד ולא כמקשה אחת עם יתר הבנקים.

משה וידמן יו"ר בנק מזרחי טפחות משה וידמן יו"ר בנק מזרחי טפחות משה וידמן יו"ר בנק מזרחי טפחות

החשש היה שפרישת לאומי מהאיגוד תגרום לבנקים נוספים לפרוש והאיגוד יתפרק, אולם משמונה יו"ר מזרחי טפחות לנשיאות, מנכ"לית הבינלאומי סמדר ברבר צדיק נותרה מ"מ הנשיא, ובנק הפועלים הפך לגורם הדומיננטי באיגוד, אז פחת הסיכוי שאחד הבנקים יפרוש. וידמן (77) מכהן מזה 7.5 שנים כיו"ר מזרחי טפחות. הוא כיהן בעבר כמשנה לחשב הכללי באוצר וכן כדירקטור במספר חברות בהן בנק לאומי, כיל ולמליסרון.

האתגר המרכזי העומד בפני האיגוד הוא התמודדות עם המשבר הכלכלי, שגם עלול להתפתח למשבר חברתי. וידמן מסר עם מינויו לתפקיד הנוכחי: ״המשבר הכלכלי הנוכחי נוגע במאות אלפי לקוחות והוא ימשיך ללוות אותנו בתקופה הקרובה. זה מצריך מאתנו, עובדי ומנהלי הבנקים, לפעול ככל יכולתנו כדי להיות לצד הלקוחות שלנו להקל עליהם ולאפשר להם לעבור את התקופה המאתגרת באופן המיטבי״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות