אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל אחזקות נגד כלל ביטוח: שומרת את האופציה לדון בהדחת המנכ"ל יורם נוה צילום: עמית שעל, כלל ביטוח

כלל אחזקות נגד כלל ביטוח: שומרת את האופציה לדון בהדחת המנכ"ל יורם נוה

המנכ"ל שמקבל גיבוי מדירקטוריון כלל ביטוח זוכה ליחס שונה בתכלית מדירקטוריון החברה האם. בכלל אחזקות אף קוראים ליורם נוה לחזור בו מהטענות החריפות שהטיח ביו"ר דני נוה

14.07.2020, 08:03 | גולן חזני

דירקטוריון כלל אחזקות משאיר לעצמו את האופציה לדון בהדחת מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה עוד לפני סוף 2020, בניגוד להחלטת דירקטוריון כלל ביטוח. בנוסף קורא הדירקטוריון למנכ"ל, לחזור בו מהטענות כלפי היו"ר דני נוה, אותם היפנה אליו במכתב לדירקטוריון.

קראו עוד בכלכליסט

בהחלטות הדירקטוריון שפורסמו אתמול בעקבות דו"ח הבודק, ממשיך דירקטוריון כלל אחזקות להחזיק בקו שונה מדירקטוריון כלל ביטוח, החברה הבת. יורם נוה המנכ"ל, שזוכה לגיבוי בלתי מסויג מראש ועד העובדים בכלל רוני רז, ומגד ארבל, יו"ר ועדת הביקורת בכלל ביטוח ודירקטורים נוספים בכלל ביטוח, מקבל יחס שונה לחלוטין בדירקטוריון כלל אחזקות.

בישיבה שזומנה לדון בדו"ח הבודק החיצוני יורם דנציגר, הוחלט כי "דיון או החלטות הדירקטוריון לגבי המשך כהונת המנכ"ל יתקבלו על בסיס התוצאות הכספיות של החברה וביצועיה".

כזכור, דירקטוריון כלל ביטוח המובל בידי גד ארבל, החליט לא לדון בסיום כהונת המנכ"ל עד סוף 2020. ההחלטה של דירקטוריון כלל אחזקות, שמחזיקה ב־100% ממניות כלל ביטוח, משאירה בידי הדירקטוריון את האפשרות לדון בהמשך הכהונה של המנכ"ל כבר אחרי הדו"חות הכספיים לרבעון השני באוגוסט, או לרבעון השלישי בנובמבר.

דני נוה ויורם נוה, צילום: עמית שעל, כלל ביטוח דני נוה ויורם נוה | צילום: עמית שעל, כלל ביטוח דני נוה ויורם נוה, צילום: עמית שעל, כלל ביטוח

הדבר עלול ליצור מצב אבסורדי שבו יורם נוה יודח מדירקטוריון כלל אחזקות, אם תתקבל אכן החלטה כזו, אבל יישאר בתפקידו בכלל ביטוח. הפעילות התפעולית של החברה נמצאת בכלל ביטוח שהיא גם החברה המפוקחת על ידי רשות שוק ההון. כלל אחזקות היא החברה האם שנסחרת בבורסה.

הדירקטוריון גם הודיע כי הוא "סבור כי נכון היה שהמנכ"ל יחזור בו מהטענה כלפי יו"ר הדירקטוריון, לגביה סבר הבודק כי לא הונחה בפניו ראשית ראיה".

בעקבות הפרשה החליט דני נוה לעזוב מיידית את דירקטוריון כלל. אך הוא התבקש להישאר עד פרסום הדו"חות הכספיים באוגוסט, ונראה כי יענה.

תגיות