אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה הלונדוני נגד בנקסי: הסיר גרפיטי שלו ברכבת התחתית צילום: Instagram/Banksy

משרד התחבורה הלונדוני נגד בנקסי: הסיר גרפיטי שלו ברכבת התחתית

הגרפטי מעודד לעטות מסכות, אולם משרד התחבורה טוען כי מדובר בהפרה של ההוראה נגד גרפיטי ברכבות. קודם לכן, העלה בנקסי לאינסטגרם סרטון שלו לבוש כמנקה, כשהוא מרסס את הגרפיטי באחת מרכבות התחתית

15.07.2020, 11:33 | שירות כלכליסט
משרד התחבורה של לונדון הסיר את יצירתו האחרונה של אמן הגרפיטי בנקסי. היצירה החדשה, שהוצבה ברכבת התחתית בעיר, נועדה לעודד אנשים לעטות מסכות, אולם משרד התחבורה הסיר אותה בטענה שהיא מפרה את המדיניות הנוקשה נגד גרפיטי ברכבות. עם זאת, דובר המשרד הדגיש כי העריכו את "הכוונה לעודד אנשים לעטות מסכות על הפנים", ולכן ברצונם "להציע לבנקסי את ההזדמנות לייצר גרסה חדשה למסר הזה במיקום מתאים יותר".

קראו עוד בכלכליסט

עוד קודם לכן בנקסי עצמו העלה לאינסטגרם סרטון שלו לבוש כמנקה, כשהוא מרסס את הגרפיטי באחת מרכבות התחתית בבירה. הוא הוסיף לסרטון את הכיתוב If you don't mask - you don't get. בסרטון מצייר בנקסי עכברושים, אחד מתעטש, השני משתמש במסכה כמצנח בעוד השלישי מחזיק בקבוק של ג'ל חיטוי. בסוף הוא הוסיף גם את חתימתו על אחד מקירות הקרון. הסרטון מסתיים בשיר Tubthumping של להקת הרוק הבריטית צ'מבוומבה, שהשורות הראשונות שלו I get knocked down, but I get up again (מפילים אותי אבל אני חוזר וקם) מושמעות בעוד דלתות הרכבת נסגרות.

ציור של בנסקי בתחתית בלונדון, צילום: Instagram/Banksy ציור של בנסקי בתחתית בלונדון | צילום: Instagram/Banksy ציור של בנסקי בתחתית בלונדון, צילום: Instagram/Banksy

  , צילום: Instagram/Banksy צילום: Instagram/Banksy   , צילום: Instagram/Banksy

    , צילום: Instagram/Banksy צילום: Instagram/Banksy     , צילום: Instagram/Banksy

בהשראת השיר בנקסי כותב בגרפיטי בתחנה: "אני בסגר, אבל חוזר וקם. (I get lockdown, but I get up again)".

זו אינה היצירה הראשונה של בנקסי שמתייחסת למשבר הקורונה. באפריל פרסם יצירה של שגרת העבודה שלו מהבית, ובה עכברושים שמתרוצצים בחדר האמבטיה שלו. חודש לאחר מכן חשף יצירה חדשה, שהוקדשה לאנשי מערכת הבריאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות