אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטפליקס החמיצה את תחזית הרווח, הצפי לרבעון השלישי איכזב צילום: רויטרס

נטפליקס החמיצה את תחזית הרווח, הצפי לרבעון השלישי איכזב

לפי דו"חות הרבעון השני, רשמה חברת שירותי הסטרימינג רווח של 1.59 דולר למניה לעומת צפי ל-1.81 דולר; ההכנסות עם זאת היכו את הצפי - 6.15 מיליארד דולר, אך התחזית לרבעון שלישי נמוכה מזו של האנליסטים - 6.33 מיליארד דולר; החברה צופה תוספת של 2.5 מיליון מנויים בתשלום בלבד לעומת צפי ל-5.3 מיליון

16.07.2020, 23:21 | שירות כלכליסט

מניות נטפליקס מאבדות הלילה (ה') יותר מ-11% במסחר המאוחר לאחר פרסום הדו"חות לרבעון שני, ומהם עולה כי החמיצה את תחזיות הרווח ברבעון שעבר, וכן את תחזית ההכנסות לרבעון השלישי. במקביל הכריזה כי מנהל התוכן הראשי, טד סראנדוס, ישמש כמנכ"ל משותף במקביל למנכ"ל ביל הייסטינגס, והוא יצטרף לדירקטוריון. 

קראו עוד בכלכליסט

 

ברבעון השני, בו התגלו השלכות מגיפת הקורונה במלואן, רשמה החברה רווח של 1.59 דולר למניה לעומת צפי ל-1.81 דולר למניה. ההכנסות עמדו עם זאת על 6.15 מיליארד דולר לעומת צפי ל-6.08 מיליארד דולר. התוספת במספר המנויים בתשלום ברחבי העולם עמדה על היקף של 10.09 מיליון לעומת צפי ל-8.26 מיליון. 

 

התחזית לרבעון השלישי מעודדת פחות ביחס להכנסות: 6.33 מיליארד דולר לעומת צפי אנליסטים ל-6.4 מיליארד דולר. הרווח למניה צפוי לעמוד לפי תחזיתה על 2.09 דולר לעומת צפי אנליסטים ל-2.1 דולר. החברה צופה תוספת של 2.5 מיליון מנויים בתשלום ברבעון שלישי לעומת צפי אנליסטים שעמד על 5.27 מיליון.  

 

מנהלי החברה הסבירו במכתב לבעלי המניות כי "הצמיחה מאטה בשעה שהצרכנים סופגים את ההלם הראשוני של הקורונה וההגבלות החברתיות". החברה מסמנת לראשונה את טיקטוק כמתחרה וכותבת כי "הצמיחה שלה מהממת ומדגימה את נזילות שירותי האינטרנט. במקום לדאוג מפני מתחרים אלה, אנו ממשיכים להיצמד לאסטרטגיה שלנו ומנסים לשפר את השירותים והתוכן שלנו מדי רבעון מהר יותר מהם. הצמיחה המתמשכת שלנו היא עדות לגישה זו ולגודל שוק הבידור". 

 

נטפליקס, צילום: בלומברג נטפליקס | צילום: בלומברג נטפליקס, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות