אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות מורידה דירוג לנורסטאר של חיים כצמן צילום: Agaton Strom

מעלות מורידה דירוג לנורסטאר של חיים כצמן

לנוכח המכה שספגה הקבוצה ממגיפת הקורונה מורידה מעלות את דירוגה של נורסטאר - החברה האם של גזית גלוב - מרמת +A לרמת A. תחזית הדירוג שונתה, מ'יציבה' ל'שלילית': "ביצועיה התפעוליים של הקבוצה בשנת 2020 יושפעו מהמגיפה, מהיחלשות הרשתות הקמעונאיות על רקע הצפי למיתון הכלכלי, מהירידה בצריכה הפרטית וההגדלת נפח הרכישות המקוונות"

19.07.2020, 09:40 | מיקי גרינפלד

הורדת דירוג לנורסטאר, החברה האם של גזית גלוב: מעלות מורידה את דירוגה של החברה מרמת +A לרמת A ומורידה את תחזית הדירוג מיציבה לשלילית.

קראו עוד בכלכליסט

"להערכתנו, ביצועיה התפעוליים של הקבוצה בשנת 2020 יושפעו ממגפת הקורונה, בין היתר כתוצאה מהיחלשות הרשתות הקמעונאיות על רקע הצפי למיתון הכלכלי, לירידה בצריכה הפרטית ולהגדלת נפח הרכישות המקוונות", מנמקים במעלות את הורדת הדירוג.

"תיתכן ירידה בדמי השכירות ובשיעורי התפוסה של נכסי הקבוצה ובשווי תיק הנכסים שלה, אולם הפריסה הגיאוגרפית הנרחבת של פעילות הקבוצה, פיזור השוכרים שלה והעובדה כי היקף מהותי משוכריה מספקים שירותים חיוניים (גם בעת סגר), עשויים למתן במידת מה את השחיקה", מוסיפים במעלות.

גזית גלוב, מוחזקת על ידי נורסטאר, שבה כצמן הוא בעל המניות המרכזי. הוא מחזיק ב-24.9% מהון המניות שלה, בנוסף לקרן של משפחת כצמן שיש לו חלק בה, שמחזיקה בעוד 4.69% ממניותיה. הפעילות של גזית גלוב עוסקת בתחום המרכזים המסחריים בארץ ובחו"ל. משבר הקורונה השפיע על הסקטור שבו נמצאת גזית גלוב בשל הסגרים שהוטלו בחודשים האחרונים. בימים אלה העלייה בתחלואה בישראל וגם במדינות זרות נוספות, עדיין מטילה עננה של אי ודאות על הענף.

מניית נורסטאר נפלה ב-78% מתחילת 2020 לשווי שוק של 417.6 מיליון שקל והיא תצא ממדד ת"א 90 בעדכון המדדים שיתבצע בנעילה של 6 באוגוסט. מניית גזית גלוב צנחה ב-55% בתקופה זו לשווי שוק של 2.82 מיליארד שקל והיא תצא בעדכון המדדים האמור ממדד ת"א 35. אג"ח נורסטאר נסחרות בתשואות של בין 12.63% ל-16.85%.

"תחזית הדירוג השלילית משקפת את הערכתנו כי מגפת הקורונה תפגע בביצועים התפעוליים של חברת הבת גזית גלוב בשנת 2020. אם תחמיר הפגיעה הכלכלית במדינות הפעילות של הקבוצה, ותהליך ההתאוששות בענף מרכזי המסחר יהיה איטי, מיצובה העסקי של הקבוצה עשוי להתדרדר", נאמר עוד בעדכון של מעלות בדבר שינוי התחזית.  

חיים כצמן חיים כצמן חיים כצמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות