אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דה לסר הצליחה לשלם את החוב שכנגדו הוצא לה הודעת הפרה צילום: שאטרסטוק

דה לסר הצליחה לשלם את החוב שכנגדו הוצא לה הודעת הפרה

דה לסר השלימה גיוס אג"ח בתל אביב, בסכום כולל של 181.7 מיליון שקל - היא מתכננת להשתמש בחלקו לפירעון חוב של 22 מיליון דולר שגרר מוקדם יותר מכתב התרעה על הפרת הלוואה

19.07.2020, 09:49 | חזי שטרנליכט

לאחר שבשבוע שעבר הודיעה חברת הנדל"ן הניו יורקית, דה לסר, על התפתחות עניינים דרמטית שנוגעת לחוב שלה בפרוייקט בברוקלין - 12 שעות לפני גיוס חוב בתל אביב - משחררת הבוקר החברה צפירת הרגעה. 

קראו עוד בכלכליסט

דה לסר השלימה גיוס אג"ח בתל אביב, והיא מתכננת להשתמש בחלקו (22 מיליון דולר) לפירעון החוב שבגינו הוצא לה מכתב התרעה על הפרת הלוואה ("דיפולט"). כמו כן, השיגה החברה מימון חדש ליתרת החוב בנוגע לאותו פרוייקט שנאמדת ב-33 מיליון דולר.

דה לסר הציעה לציבור אג"ח בהיקף של 210 מיליון שקל ולבסוף גייסה 164 מיליון שקל בשבוע שעבר, ובנוסף לכך הודיעה על הקצאת אג"ח פרטית של 13.5 מיליון שקל לחברת ההפצה בגיוס, חברת החיתום אוריון. לפיכך סכום הגיוס כולל ההקצאה הפרטית הסתכם ב-181.7 מיליון שקל.

עיקר הדרמה שקדמה לגיוס והובילה לביקורת בקרב משקיעים בשוק היה סביב פרסום טיוטה מעודכנת, ב-22:00 בלילה ביום שלישי, ערב הגיוס. במסמך זה הודיעה החברה על השתלשלות אירועים שנגעה לפרוייקט דיור בשם מייפלטאון בברוקלין.

המשקיעים למדו מהטיוטה על התפתחויות חדשות בנוגע לחוב שקשור בפרוייקט שנאמד בהיקף של 55 מיליון דולר, ושמתוכו  סכום של 22 מיליון דולר אמור להיפרע בכספי הגיוס. מכתבים מהתאגיד הבנקאי שמימן את הסכום, חשפו שדה לסר קיבלה מכתב הפרה על הלוואה בנוגע לסכום האמור של 22 מיליון דולר עוד בסוף יוני וכי לא עדכנה את המשקיעים בכך עד לערב הגיוס. המשקיעים היו אמורים ללמוד על ההתפתחות מהערות שנוספו ברגע האחרון, שעות לפני הגיוס.

הבוקר מעדכנת דה לסר למעשה על סיום הפרשה מבחינתה. החברה תפרע את יתרת החוב המדוברת מכספי הגיוס, כפי שתכננה. עבור יתרת החוב בפרויקט – 33 מיליון דולר, היא קיבלה הלוואה חדשה בהיקף של 35 מיליון דולרמגורם מממן חדש. ההלוואה בתנאי ריבית שנתית של 5.5% והיא תלויה במועד מתן אישור אכלוס בפרויקט. הוא צפוי להינתן כבר בספטמבר, אך דחייה אפשרית בו תשנה את תנאי הריבית.

נכס בבעלות דה לסר בברוקלין נכס בבעלות דה לסר בברוקלין נכס בבעלות דה לסר בברוקלין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות