אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט סודי חדש בדרך: אולפן הוליוודי שלישי יפעיל פארק שעשועים ביפן

פרויקט סודי חדש בדרך: אולפן הוליוודי שלישי יפעיל פארק שעשועים ביפן

לפי דיווחים, פארק השעשועים החדש יקום בעיר יוקוהומה, תחת נושא עיקרי שעדיין לא נחשף ושמפעילתו ההוליוודית עדיין אינה ידועה; כיום פועלים ביפן פארק דיסני בטוקיו וזה של יוניברסל באוסקה

20.07.2020, 18:21 | שירות כלכליסט

אולפן הוליוודי צפוי להפעיל פארק שעשועים ענק ביפן – שיתחרה בדיסנילנד של טוקיו – בפרויקט סודי ברובו, ושאופיו והנושא המרכזי שלו עדיין לא ידוע.

לפי דיווחים ביפן, הפארק צפוי לקום בעיר יוקוהומה (Yokohama) הסמוכה לטוקיו, ותוכניות ההקמה כבר יצאו לדרך. שטחו המתוכנן אמור להיות דומה לזה של הפארק של דיסני בעיר הבירה. עיריית יוקוהומה היא היזמית של הפרויקט אך המפעיל שלו כאמור יהיה אולפן סרטים הוליוודי.

קראו עוד בכלכליסט

רכבת הרים (ארכיון), צילום: cc by Eichental רכבת הרים (ארכיון) | צילום: cc by Eichental רכבת הרים (ארכיון), צילום: cc by Eichental

כיום מפעילים שני אולפנים הוליוודיים פארקים ביפן – שמורת דיסני (הכוללת את דיסנילנד ואת פארק המים דיסניסי, לצד מתחם נפרד של בידור, שופינג ומסעדות, תחת השם Ikspiari) והפארק של אולפני יוניברסל באוסקה.

חלקו העיקרי של הפרויקט החדש ביוקוהומה יוקם על שטח ששימש בעבר בסיס תקשורת אמריקאי ושהוחזר לידי שלטונות יפן בשנת 2014. רובו הגדול משמש כיום לחקלאות, חלק מהשטח בבעלות ציבורית וחלק בבעלות פרטית.

קבוצת סוטטסו (Sotetsu Holdings), המתמחה בניהול נכסים ובתחבורה, מנהלת מגעים עם ארגון בעלי שטח פרטיים במתחם על רכישת הנכס לטובת המיזם.

עיריית יוקוהומה אינה מעורבת ישירות בתוכנית מעבר לצד היזמי - היא כמובן תזרים חלק ניכר מהסכום שיושקע בפרויקט, 1.2 מיליארד דולר לפי הערכה מוקדמת - היא אף תומכת בו בעקיפין באמצעות תקנות הנוגעות לקרקע.

הפארק יוקם על שטח של כ-1,250 דונם, על פני הקרקע ששימשה את הבסיס האמריקאי (ששטחו הכולל עמד על 2,420 דונם). עדיין לא נמסר מועד תחילת העבודות ומועד סיום מתוכנן.

לפי התוכנית שהציגה סוטטסו לבעלי השטחים הפרטיים בחודש אפריל השנה, התחזית היא לאירוח של בין 6.5 ל-13 מיליון מבקרים בשנה. המספרים בדיסנילנד מתקרבים ל-19 מיליון מבקרים אך בשמורת דיסני בטוקיו יש גם את פארק המים כאמור ומתחם שופינג, כך שהמספר הכולל עולה על 30 מיליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות