אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר? הממשלה רוכשת רכבים ב־100 מיליון שקל צילום: יצרן

בלעדי לכלכליסט

משבר? הממשלה רוכשת רכבים ב־100 מיליון שקל

לכלכליסט נודע: המשבר הכלכלי לא בולם את המכרז הממשלתי לרכבי שטח־ספורט ב־310–370 אלף שקל לרכב. הרכבים ימסרו בעוד מספר חודשים

21.07.2020, 06:53 | תומר הדר

הקורונה, האבטלה והגירעון לא מפריעים לממשלת ישראל להצטייד ברכבי שטח חדשים בשווי כולל של כ־100 מיליון שקלים שימסרו בעוד מספר חודשים. כך עולה ממסמכי איפיון ראשונים למכרז רכש חדש שנשלחו אתמול (ב') ליבואני הרכב. המכרז מוגדר כמכרז לרכישת "רכב שטח ספורט", בעל הנעה כפולה. הרכבים ישמשו בין היתר את משרדי הממשלה, משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר וגם רשות הכבאות.

קראו עוד בכלכליסט

מתאר המכרז מפרט שני סוגים של רכבי שטח וגם מקציב עלויות רכישה. 40 רכבים שיכללו בסל הראשון יהיו מדגמים יוקרתיים, שמחיר המחירון שלהם הוא עד 370 אלף שקל. רכבים אלה מיועדים בין היתר למינהל הרכב הממשלתי ולשב"ס, כאשר הגדרתם הרשמית היא "רכב צמוד/מנהלי", כלומר רכבי בכירים.

טויוטה לנד קרוזר. ברשימת המאפיינים לרכבי בכירים, צילום: נועם ריין טויוטה לנד קרוזר. ברשימת המאפיינים לרכבי בכירים | צילום: נועם ריין טויוטה לנד קרוזר. ברשימת המאפיינים לרכבי בכירים, צילום: נועם ריין

הסל השני כולל 300 רכבים המיועדים לשמש כניידות משטרה וצפויים להחליף רכבים מבצעיים, כדוגמת קיה סורנטו המשמשים את משטרת ישראל כיום. מחיר היעד המרבי של רכבים אלה הוא 310 אלף שקל.

רשימת המאפיינים של רכבי הבכירים כוללת מאפיינים רבים אשר מצמצמים את הזוכים הפוטנציאליים לקומץ מצומצם של דגמים. דרישת הבסיס בסל זה היא לרכב שמצויד במערכת הילוכי כוח לנסיעה בשטח קשה. מערכת ההנעה יכולה להיות מסוג דיזל, בנזין, היברידי או פלאג אין היברידי, אך כיום בפועל לא משווקים בישראל דגמים היברידיים או דגמי פלאג אין היברידיים המצוידים בהילוכי כוח. המשמעות היא כי הרשימה מוגבלת לדגמי טויטה לנד קרוזר, סאנגיונג רקסטון וג'יפ רנגלר.

ממשרד האוצר נמסר: "בהתאם לחוק חובת המכרזים, על המזמין הממשלתי להעדיף מכרז פומבי על ביצוע הארכות בפטור, בין היתר לטובת עידוד התחרות בשוק והשוויוניות. נוסף על כך, יודגש כי ביצוע מכרז חדש אינו צפוי להגדיל את ההוצאה הכספית לעומת הארכת ההתקשרות עם הספק הנוכחי בפטור ממכרז, ובכל מקרה הרכישה מהמרכז תתבצע לפי הצורך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות