אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קליפורניה: מניין חולי הקורונה עלה ל-409 אלף; הכי גבוה בארה"ב צילום: אי פי איי

דיווח שוטף

קליפורניה: מניין חולי הקורונה עלה ל-409 אלף; הכי גבוה בארה"ב

צרפת: כ-1,000 נדבקים חדשים ביממה האחרונה; הברזיל: בדיקת קורונה שנערכה שוב לנשיא בולסונארו יצאה חיובית; יו"ר הוועדה המארגנת של אולמפיאדת טוקיו: "אם המצב הנוכחי יישאר, לא נוכל לקיים את האולימפיאדה"; מספר הנדבקים ברחבי העולם בקורונה עלה ליותר מ-15 מיליון. מדובר בנתון שגבוה פי 3 ממספר החולים קשה בשפעת בכל שנה

22.07.2020, 22:23 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

22:18 - צרפת: כ-1,000 נדבקים חדשים ביממה האחרונה

משרד הבריאות הצרפתי מדווח כי ביממה האחרונה אובחנו 998 נדבקים חדשים בקוורנה. מספר הנדבקים הכללי עומד על כ-179 אלף. מספר החולים שמאושפזים בבתי חולים עם הנגיף ירד ל- 6,366 לעומת 6,482 אתמול, ומספר החולים הטיפול הנמרץ ירד ל-445 לעומת 455 אתמול. מספר המתים בצרפת מקורונה עומד על 30,172.

נשיא צרפת עמנואל מקרון, צילום: רויטרס נשיא צרפת עמנואל מקרון | צילום: רויטרס נשיא צרפת עמנואל מקרון, צילום: רויטרס

 

21:00 - קליפורניה: מניין חולי הקורונה עלה ל-409 אלף; הכי גבוה בארה"ב

 

מניין חולי הקורונה בקליפורניה עלה ל-409 אלף בני אדם, נתון שהפך אותה למדינה עם מספר החולים הגבוה ביותר בארצות הברית כשבמקום השני ניצבת ניו יורק. עם זאת, מניין המתים מהנגיף בניו יורק הוא עדיין הגבוה ביותר ועומד על 72,302.

 

20:45 - מצרים: בתי הקפה ומסעדות  יוכלו לעבוד עד חצות

 

במצרים האריכו את שעות הפעילות של בתי קפה ומסעדות משעה 22:00 לחצות, תוך שהיא מאפשרת להם לפעול בהיקף של 50% החל ממחרתים (ו') מה- 26 ביולי, כך נמסר מהקבינט. שעות הפעילות של חנויות, כולל מרכזי קניות, הוארכו גם עד השעה 22:00.

 

17:50 - ברזיל: בדיקת קורונה שנערכה שוב לנשיא בולסונארו יצאה חיובית

בדיקה שנערכה לנשיא ברזיל, ז'איר בולסונארו, החולה בקורונה מאז 7 ביולי, יצאה חיובית. כך מסר משרדו של הנשיא. "הנשיא בולסונאר במצב טוב, מלווה בצוות הרפואי של הנשיאו", נאמר בהודעה.

14:20 - טוקיו: "אם המצב הנוכחי יישאר, לא נוכל לקיים את האולימפיאדה"

יו"ר הוועדה המארגנת של אולימפיאדת טוקיו מזהיר כי לא יהיה ניתן לקיים את המשחקים בשנה הבאה בתנאים הנוכחיים שיצרה מגיפת הקורונה. "השאלה אם האולימפיאדה תוכל לצאת לדרך תלויה בשאלה האם האנושות תוכל לגבור על הקורונה", אמר יושירו מורי לרשת NHK היפנית. "במיוחד, פיתוח חיסון או תרופה יהיו השלב הראשון", הוסיף. אולימפיאדת טוקיו הייתה אמורה להתקיים הקיץ אך נדחתה בשנה בשל המגיפה, ואמורה לצאת לדרך ב-23 ביולי 2021. 

"אם המצב הנוכחי יישאר, לא נוכל לקיים את האולימפיאדה", הדגיש מורי. בוועד האולימפי הבינלאומי כבר הודיעו כי אם האולימפיאדה לא תתקיים בשנה הבאה הם יעדיפו לבטל לגמרי את האירוע מאשר לדחות שוב. כמו כן, בשלב זה עוד לא ברור באילו צעדים המארגנים מתכוונים לנקוט כדי להגן על בריאות הספורטאים והצופים.

הכנות לאולימפיאדה טוקיו 2021 יפן , צילום: רויטרס הכנות לאולימפיאדה טוקיו 2021 יפן | צילום: רויטרס הכנות לאולימפיאדה טוקיו 2021 יפן , צילום: רויטרס

14:15 - יותר מ-1 מכל חמישה אנשים בדלהי נדבקו בקורונה

יותר מ-1 מכל חמישה אנשים בדלהי נדבקו בקורונה, כך לפי מחקר חדש שפרסם המרכז הארצי לפיקוח על מחלות. במסגרת המחקר נבדקו 21,387 אנשים שנבחרו באופן רנדומאלי מרחבי האזור, והתגלה של-23.48% מהם יש נוגדים לקורונה. בהתאמה לתוצאות שגויות, המסקנה הייתה ש-22.86% מאוכלוסיית דלהי נדבקה בנגיף.

אוכלוסיית דלהי מונה 29 מיליון תושבים, ובעיר דיווחו על 123,747 נדבקים ו-3,663 מתים. אולם, מהמחקר עולה שמספר הנדבקים קרוב יותר ל-6.6 מיליון, שרובם לא אובחנו או לא נבדקו. המחקר נערך בין התאריכים 27 ביוני ו-10 ביולי, וההערכה היא שמספר הנדבקים עלה מאז.

 

12:20 - תאילנד מאריכה את מצב החירום שהוחל לבלימת הקורונה עד סוף אוגוסט

תאילנד מתכוונת להאריך את מצב החירום שהוחל לבלימת הקורונה עד סוף אוגוסט. זאת על אף שעברו כמעט חודשיים בלי הדבקות מקומיות. בעקבות זאת, רבים במדינה תוהים לגבי הצורך בהארכת ההגבלות. מצב החירום הוחל לראשונה בשלהי מרץ, והארכתו תעלה לאישור הקבינט בשבוע הבא. "עדיין יש נחיצות בשמירה על מצב החירום כי אנחנו פותחים את המדינה ליותר פגישות עסקיות ולתיירות כדי לתמרץ את הכלכלה", הגיב סומסאק רונגיסטה, מזכ"ל מועצת הביטחון הלאומית. עוד הוסיף כי המהלך זכה לתמיכת הרופאים. במקביל, בתאילנד מתכוונים לאפשר כניסה למדינה לאנשי עסקים, יוצרי סרטים ותיירים. עם זאת, התיירים ויוצרי הסרטים הזרים ידרשו להציג אישור שהם אינם חולים בקורונה.

12:00 - הונג קונג מרחיבה את ההגבלות ותחייב עטיית מסיכה בכל החללים הציבוריים המקורים

הונג קונג מרחיבה את ההגבלות החל מחצות הלילה, ותחייב עטיית מסיכה בכל החללים הציבוריים המקורים, כולל קניונים ושווקים, כך הודיעה שרת הבריאות סופיה צ'אן. בהונג קונג הטילו הגבלות נוספות בתחילת החודש על רקע עלייה במספר הנדבקים, שכללו סגירת חדרי כושר ומרכזי בידור, והרשויות אף הזהירו מגל שלישי של התפרצות. "זו השעה הקריטית ביותר להונג קונג. אנחנו מבקשים מהאזרחים להתאזר בסבלנות ולהישאר בבית ככל האפשר", הדגישה צ'אן. לדבריה, העלייה האחרונה במספר הנדבקים נובעת בעיקרה מכך שאנשים לא עוטים את המסיכות. ההגבלות החדשות יהיו בתוקף למשך שבועיים. מאז ינואר נדבקו בהונג קונג מעל 2,000 אנשים ו-14 מתו מקורונה.

11:00 - חברות תעופה דורשות ממנהיגי אירופה תוכנית שתאפשר החזרת טיסות בין ארה"ב ואירופה

חברות תעופה גדולות מבקשות ממנהיגי אירופה וארה"ב להשיק תכנית משותפת לבדיקות קורונה שתאפשר את חזרת הטיסות בין ארה"ב ואירופה. במכתב ששלחו לממשלות, בקשו המנכ"לים של חברות תעופה כמו בריטיש איירוויז, לופטהנזה ויונייטד איירליינס להשיק תכנית משותפת לארה"ב והאיחוד האירופי שתבדוק נוסעים. "בהתחשב בחשיבות הגדולה של טיסות טרנס אטלנטיות לכלכלה העולמית וכן להתאוששות הכלכלית של העסקים שלנו, אנחנו מאמיני שזה מהותי למצוא דרך לפתוח מחדש את שירותי האוויר בין ארה"ב ואירופה", נכתב במכתב שנשלח לסגן הנשיא האמריקאי מייק פנס וליילבה יוהנסון, שרת הפנים של האיחוד האירופי.

 

10:30 - מספר הנדבקים ברחבי העולם בקורונה עלה על 15 מיליון

מספר הנדבקים ברחבי העולם בקורונה עלה על 15 מיליון, כך לפי סוכנות הידיעות רויטרס. המגיפה ממשיכה להתחזק בעוד שהמדינות חלוקות לגבי התגובה הראויה למשבר. בארה"ב, שבה יש את מספר הנדבקים הגדול ביותר – 3.91 מיליון נדבקים – הזהיר הנשיא דונלד טראמפ "למרבה הצער זה כנראה יהיה גרוע יותר לפני שישתפר".

ארבע המדינות הבאות עם מספר הנדבקים הגבוה ביותר הן ברזיל, הודו, רוסיה ודרום אפריקה. אך לפי רויטרס, המגיפה מתפשטת בקצב המהיר ביותר ביבשות אמריקה, שמייצגות מעל למחצית הנדבקים והמתים.

המספר הרשמי של נדבקים עומד על 15,009,213, גבוה פי 3 ממספר החולים קשה בשפעת בכל שנה, כך לפי נתוני ארגון הבריאות הבינלאומי. מספר המתים עומד על 616 אלף בתוך שבעה חודשים, בדומה לטווח הגבוה של מתים משפעת בכל שנה.

 

7:00 - טראמפ: "קורא לעטות מסכה אם אי אפשר לשמור על ריחוק חברתי"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר בתדרוך שקיים בבית הלבן כי הוא קורא לאמריקנים לעטות מסכות אם הם לא יכולים לשמור על הנחיות הריחוק החברתי. מדובר בשינוי כיוון של הנשיא האמריקני, שהכריז בעבר שיימנע ממסכות, אף שאנשיו המליצו לציבור לעטות כאלה. טראמפ ציין בתדרוך כי הוא מתחיל להתרגל להשתמש במסכות כעת, וציין כי הוא עוטה אחת כשהוא נמצא בקבוצות או בזמן שהוא משתמש במעלית. "אני אשתמש במסכה, בשמחה", אמר. "כל דבר שיכול לעזור - הוא דבר טוב". עוד אמר כי מצב המגפה בארה"ב "יהיה רע יותר, לפני שיהיה טוב יותר".

דונלד טראמפ נשיא ארה"ב עוטה מסכה בפומבי, צילום: איי פי דונלד טראמפ נשיא ארה"ב עוטה מסכה בפומבי | צילום: איי פי דונלד טראמפ נשיא ארה"ב עוטה מסכה בפומבי, צילום: איי פי

6:30 - ארה"ב: לראשונה מאז יוני, יותר מ-1,000 מתים מקורונה ביממה

ביממה האחרונה מתו לפחות 1,123 חולי קורונה בארה"ב. כך עולה מנתונים של סוכנות רויטרס. מדובר בפעם הראשונה שמספר המתים עובר את רף האלף מאז 10 ביוני. מהנתונים עולה עוד כי ביממה האחרונה אובחנו עוד 64,734 נדבקים חדשים בנגיף - מה שמביא את מספר הנדבקים המאומתים בארה"ב לקרוב לארבעה מיליון. מספר המתים מהנגיף מאז פרוץ המגפה בארה"ב עומד על 142,033.

6:00 - ברזיל: כמעט 2.2 מיליון כבר נדבקו בקורונה, 1,367 מתו ביממה האחרונה

ביממה האחרונה אובחנו עוד 41,008 נדבקים בקורונה בברזיל. כך דיווח משרד הבריאות במדינה. במקביל, ביממה האחרונה מתו 1,367 חולי קורונה במדינה הדרום-אמריקנית. עד עתה, נרשמו בברזיל קרוב לשני מיליון ו-200 אלף מקרי הדבקה. מספר המתים מאז פרוץ המגפה עומד על 81,487.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות