אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות זינוק היסטורי במספר המשתמשים - טוויטר הפסידה ברבעון השני יותר ממיליארד דולר צילום: בלומברג

למרות זינוק היסטורי במספר המשתמשים - טוויטר הפסידה ברבעון השני יותר ממיליארד דולר

מספר המשתמשים הממוצע ליום של הרשת החברתית זינק ברבעון השני לשיא של 186 מיליון, והפתיע לטובה את האנליסטים. זה לא בא לידי ביטוי בהכנסות שצנחו ב-19% ל-683 מיליון דולר. במקביל רשמה החברה הפסד של 1.2 מיליארד דולר, שנבע בעיקר ממחיקת נכס מס בספרים. מניית טוויטר מזנקת במסחר המוקדם ב-5.5%

23.07.2020, 15:50 | שירות כלכליסט
עלייה מפתיעה לטובה במספר המשתמשים הממוצע ליום בטוויטר מקפיצה את מניית רשת הצייצנים ב-5.5% בטרום מסחר בוול סטריט: מספר הגולשים היומי הממוצע בטוויטר עלה ב-34% ברבעון השני ועומד עתה על 186 מיליון - שיא היסטורי עבור החברה. נתון זה גבוה מהותית מתחזיות האנליסטים שעמדו על 172 מיליון משתמשים ליום.

קראו עוד בכלכליסט

למרות העלייה בהיקף השימוש בטוויטר - שנבע ככל הנראה מהסגר במהלך משבר הקורונה ועודף הזמן של המשתמשים - הרשת החברתית לא ממש הצליחה לתרגם זאת לכסף. היא סגרה את הרבעון השני עם הפסד של 1.23 מיליארד דולר, או 1.56 דולר למניה, מול רווח של 1.12 מיליארד דולר או רווח של 1.43 דולר למניה ברבעון המקביל. טוויטר רשמה הפסד מתואם של 1.39 דולר למניה.

מייסד ומנכ"ל טוויטר ג מייסד ומנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי | צילום: רויטרס מייסד ומנכ"ל טוויטר ג

עם זאת, לא צריך להתרגש מההפסד הגדול: הסיבה המרכזית העומדת מאחוריו היא מחיקה של 1.1 מיליארד דולר שרשמה החברה על נכס מס, כך שבהקשר זה אין משקל משמעותי לציפיות האנליסטים שעמדו על רווח-הפסד אפסי.  

ההכנסות של טוויטר ברבעון השני ירדו ל-683 מיליון דולר, לעומת 841 מיליון דולר ברבעון המקביל, הצפי בשוק עמד על 702 מיליון דולר. ההכנסות בארה"ב עמדו על 365 מיליון דולר ומחוץ לארה"ב על 319 מיליון דולר. לצד זאת, מסר סמנכ"ל הכספים של הרשת החברתית כי הרשת רואה כעת "עלייה מתונה בביקוש לפרסום ביחס לשלושת השבועות האחרונים של מרץ".

מנכ"ל ומייסד טוויטר ג'ק דורסי התייחס לפריצה האחרונה לרשת, במסגרתה השתלטו האקרים, בין היתר, על חשבונות של מפורסמים, בהם ביל גייטס ואובמה: "פעלנו מהר כדי לטפל במה שאירע, ונקטנו בצעדים נוספים כדי לשפר את העמידות שלנו נגד פריצות דומות ולשפר את הבטיחות של המערכות הפנימיות שלנו. אנחנו משתפים פעולה בנושא עם רשויות אכיפת החוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות