אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוינשטיין מבקשת לבטל העסקה לרכישת מפעל טבע בהר חוצבים - או לשפר התנאים צילום: אי פי איי

לוינשטיין מבקשת לבטל העסקה לרכישת מפעל טבע בהר חוצבים - או לשפר התנאים

קבוצת ההנדסה והקבלנות התחייבה לפני כשנה וחצי לשלם 171 מיליון שקל תמורת הנכס, שכולל זכויות בנייה נוספות, אולם נסוגה כעת, ככל הנראה לנוכח הירידה המסתמנת בביקוש למשרדים בשל משבר הקורונה

27.07.2020, 13:49 | אמיתי גזית
קבוצת משולם לוינשטין נסוגה מרכישת המפעל של טבע בהר חוצבים בירושלים, וזאת כמעט שנה וחצי לאחר שהודיעה על רכישת המפעל תמורת 171 מיליון שקל. העסקה נחתמה במרץ 2019, בתקופה שבה עברה טבע טלטלה וסגרה שורה של מפעלים - ובהם זה שבהר חוצבים.

קראו עוד בכלכליסט

המועד המקורי להשלמת העסקה היה יוני 2020, מועד שבו לוינשטיין אמורה היתה להעביר לטבע את עיקר התשלום, אבל הבוקר דיווחה הקבוצה לבורסה כי נכנסה למו"מ מחודש עם טבע באשר לאפשרות לביטול העסקה או שינוי התנאים בה, וזאת על רקע אי הסכמות בין החברות.

בקבוצת משולם לוינשטיין מסרבים לפרט מעבר לכך, אך בעבר פורסם כי אחת הסיבות לכך שלוינשטין שוקלת לסגת מהעסקה הוא זיהום בקרקע שמונע את המשך פיתוחה.

מפעל טבע בהר חוצבים, צילום: רויטרס מפעל טבע בהר חוצבים | צילום: רויטרס מפעל טבע בהר חוצבים, צילום: רויטרס

גודל המגרש שעליו ממוקם המפעל הוא 31 דונם, והמפעל של טבע מתפרס על פני 31 אלף מ"ר. בנוסף, יש זכויות לא מנוצלות לבניית כ-30 אלף מ"ר נוספים מעל פני הקרקע ו-38 אלף מ"ר תת-קרקעיים.

על רקע משבר הקורונה צמצמו חברות רבות את מצבת העובדים שלהן, ורבות נוספות העבירו את העובדים למתכונת של עבודה מהבית, ולכן ההערכות הן כי חלה ירידה בביקוש לשטחי משרדים. באווירה הזו קיים ספק באשר ליכולתה של לוינשטין לבנות עוד משרדים על המגרש בהר חוצבים ולהשכיר אותם בהצלחה. אפשר להעריך בזהירות כי גם זו הסיבה לרצונה של החברה לשפר את תנאי העסקה או לסגת ממנה לחלוטין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות