אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מענקי הסיוע עודכנו: 500 שקל עד הילד הרביעי; מהחמישי - 300 שקל לילד צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי

מענקי הסיוע עודכנו: 500 שקל עד הילד הרביעי; מהחמישי - 300 שקל לילד

כך סוכם בין שר האוצר ישראל כץ ויו"ר ועדת הכספים משה גפני; זאת בנוסף ל-750 השקלים שיינתנו לכל אדם מעל גיל 18; ההצעה המקורית של האוצר ביקשה להגביל את המענקים עד לילד השלישי, כך שהמקסימום שתוכל משפחה לקבל יהיה 3,000 שקל, אולם גפני התנגד ודרש לעדכן את הסכום למשפחות מרובות ילדים; בכך גדלה התוכנית לסכום של כ-6.7 מיליארד שקל

28.07.2020, 16:56 | עמרי מילמן

שר האוצר ישראל כץ ויו"ר ועדת הכספים משה גפני הגיעו היום (ג') לסיכום בנוגע לעדכון תוכנית מענקים שיינתנו לכלל הציבור בעקבות משבר הקורונה: מלבד 750 השקלים לכל אדם מעל גיל 18, יינתנו 500 שקל לכל ילד עד הילד הרביעי (כולל). מהילד החמישי יינתנו 300 שקל לכל אחד. בכך גדלה התוכנית מסכום ראשוני של 6 מיליארד שקל, ל-6.5 מיליארד שקל בהמשך ועתה לכ-6.7 מיליארד שקל. ועדת הכספים אישרה את התוכנית.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה המקורית של האוצר ביקשה להגביל את המענקים עד לילד השלישי, כך שהמקסימום שתוכל משפחה לקבל יהיה 3,000 שקל (1,500 עבור שני ההורים ו-1,500 עבור שלושת הילדים). אולם גפני התנגד לכך ודרש כי משפחות מרובות ילדים (שמאפיינות את קהל הבוחרים שלו) יקבלו יותר.

משה גפני, צילומים: אלכס קולומויסקי משה גפני | צילומים: אלכס קולומויסקי משה גפני, צילומים: אלכס קולומויסקי

עוד סוכם במסגרת דיונים עם חברי הכנסת מיקי לוי (יש עתיד) ועודד פורר (ישראל ביתנו) כי כל חייל משוחרר עד שנה מיום השחרור יקבל 500 שקל בנוסף ל-750 השקלים.

 

מוקדם יותר היום הכריז ח"כ מיקי זהר מהליכוד כי מסתמן סיכום לפיו יינתן מענק של 500 שקל עד הילד הרביעי, מענק של 250 שקל עבור הילד החמישי ו-100 שקל על כל ילד מהשישי והלאה. אולם בהמשך הגיע שר האוצר כץ לוועדת הכספים במטרה לצנן את ההתלהבות ואמר כי "קראתי כל מיני פרסומים על הכרזות שלי, לא דיברתי עם איש, לא הודעתי על שינוי בנוסח הממשלה או כל דבר אחר. באתי לכאן כדי להקשיב, אני מבקש לשמוע את חברי הוועדה. זה חוק עם הרבה מאוד דגשים. גם בממשלה עצמה הוכנסו שינויים בחוק. אני בא לשמוע את הוועדה בלב פתוח ונפש חפצה".

עם זאת העובדה שלאחר עיכוב של מספר ימים ואיומים רבים מצד גפני, דווקא היום ויתר יו"ר הוועדה על מספר סוגיות לגביהן התעקש לפני כן בנוגע לתוכנית הסיוע הכלכלית למשק, מרמזת כי הסיכום בין השניים כבר היה באוויר. השאלה כמובן היא מי ייקח עליו קרדיט. כאמור בסופו של דבר סיכום זה דווקא נדיב יותר מזה שזוהר דיבר עליו.

ההצעה המקורית עמדה כאמור על 6 מיליארד שקל אולם כאשר החליטו כי בעלי קצבאות מהביטוח הלאומי יקבלו 750 שקל נוספים (ובמקביל בעלי הכנסות של מעל 640 אלף שקל לא יקבלו את המענקים של 750 שקל) גדלה העלות ל-6.5 מיליארד שקל. כעת עם התוספת הנוכחית יעמוד הסכום הכולל על 6.7 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות