אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השימוש בכרטיסי אשראי: התיירות מתאוששת, ההסתערות על המזון נרגעת צילום: Shutterstock

השימוש בכרטיסי אשראי: התיירות מתאוששת, ההסתערות על המזון נרגעת

נתוני בנק ישראל מעידים כי בשבוע האחרון חלה התאוששות בצריכה; עדיין חלה רתיעה ממסעדות (ירידה של 21%), אך בתחום התיירות נרשם שבוע הטוב ביותר מאז החלת המגבלות ויש צפי לשיפור באוגוסט

29.07.2020, 12:27 | עירית אבישר

הצריכה של הציבור הישראלי התאוששה בשבוע האחרון, כך עולה מנתוני השימוש בכרטיסי אשראי שפרסם היום (ד') בנק ישראל. עם זאת, מהנתונים עולה כי סך השימוש בכרטיסי אשראי היה נמוך ב-5% בלבד לעומת הנתונים טרום משבר הקורונה (תחילת השנה עד החלת ההגבלות).

קראו עוד בכלכליסט

מהנתונים עולה עם זאת כי לא כל הענפים עדיין התאוששו: בציבור יש עדיין רתיעה מביקור במסעדות, על אף שהן נותרו פתוחות. היקף השימוש בכרטיסי אשראי במסעדות היה נמוך בשבוע האחרון ב-21% לעומת התקופה טרום המשבר, ולעומת ירידה של 18% בשבוע שעבר. לשם השוואה, בחודש יוני הנתונים היו נמוכים ב-10%-15% בלבד לעומת נתוני טרום המשבר.

מסעדה ריקה בתקופת הקורונה, ציטלום: יאיר שגיא מסעדה ריקה בתקופת הקורונה | ציטלום: יאיר שגיא מסעדה ריקה בתקופת הקורונה, ציטלום: יאיר שגיא

מנגד נקודה האור היא בענף התיירות. אמנם היקף השימוש בכרטיסי אשראי עדיין רחוק מתקופת טרום המשבר, היות שלא ניתן עדיין לנסוע לחו"ל, אולם יש שיפור בעקבות העלייה בתיירות הפנים. היקף השימוש בכרטיסי אשראי בענף התיירות היה נמוך בשבוע האחרון ב-50% לעומת תקופת טרום המשבר, זאת בעוד בשבוע שעבר הוא היה נמוך ב-55%. למעשה מאז תחילת המשבר, השבוע האחרון היה הטוב ביותר בשימוש בכרטיסי אשראי בענף זה מאז החלת המגבלות, וניתן להעריך בזהירת כי בהנחה שלא יחול סגר, הנתונים ישתפרו במהלך חודש אוגוסט המתאפיין בחופשות רבות.

עוד עולה מהנתונים כי הירגעות חששות הציבור ביחס לסגר מתבטאת ברכישות בתחום המזון: בנתוני השבוע שעבר חל זינוק של 15% בהיקף רכישות המזון לעומת טרום המשבר, והשבוע הצמיחה הזו התמתנה ל-10% בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות