אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההגבלות שהטילה ארה"ב מסכנות הכנסות של  25 מיליארד דולר לספקיות של וואווי צילומים: טי.אן.אס, בלומברג

ההגבלות שהטילה ארה"ב מסכנות הכנסות של 25 מיליארד דולר לספקיות של וואווי

סוכנות דירוג האשראי S&P מזהירה כי מלחמת הסחר בין סין וארה"ב, במסגרתה הטיל ממשל טראמפ מגבלות על יצרנית הסמארטפונים וואווי, תגרום נזקים של מיליארדי דולרים גם לחברות טכנולוגיה ברחבי אסיה והפסיפיק שמיצרות רכיבים שונים לחברה

31.07.2020, 09:32 | שירות כלכליסט
חברות טכנולוגיה ברחבי אסיה והפסיפיק עלולות להפסיד מיליארדי דולרים בשל ההגבלות שהטילה ארה"ב על יצרנית הסמארטפונים וואווי, כך הזהירה סוכנות דירוג האשראי S&P בדו"ח שפרסמה השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

ממשל טראמפ החיל במאי חוק חדש שמחייב חברות זרות שמשתמשות בציוד אמריקאי לייצור שבבים - לקבל רישיון אמריקאי לפני שיוכלו למכור מוליכים למחצה מסוימים לוואווי או לחברות בת שלה. אין שום ערובה לכך שארה"ב מתכוונת להנפיק רישיונות מסוג זה בזמן הקרוב.

וואווי. השפעת המגבלות שהטילה ארה"ב על כל המזרח הרחוק, צילום: רויטרס וואווי. השפעת המגבלות שהטילה ארה"ב על כל המזרח הרחוק | צילום: רויטרס וואווי. השפעת המגבלות שהטילה ארה"ב על כל המזרח הרחוק, צילום: רויטרס

וואווי זקוקה למוליכים למחצה הללו כדי לייצר את מכשירי הסמארטפון וציוד טלקומניקציה. לפי הדו"ח של S&P, המתיחות בין סין וארה"ב מסכנת הכנסות בגובה של כ-25 מיליארד דולר עבור חברות טכנולוגיה ברחבי אסיה והפסיפיק שעובדות עם וואווי.

יתרה מכך, ההגבלות החדשות עלולות לפגוע ישירות בשיעור של בין 15%-20% מההכנסות, המייצגים כ-7 מיליארד דולר בחברות כמו TSMC ו-SMIC יצרניות השבבים הגדולות בסין.

לפי הדו"ח של S&P, חברות נוספות באזור עלולות לסבול מפגיעה משנית כתוצאה מהמהלכים האחרונים בגובה של 18 מיליארד דולר בשל החשיפה שלהן לחברות שברשימה השחורה של ארה"ב לצד וואווי.

"אנחנו חוזים מכשולים תפעוליים בחברות הטכנולוגיה באסיה והפסיפיק בעודן מסתגלות להרחבת ההגבלות על הגישה של וואווי לחברות הטכנולוגיה האמריקאיות", נכתב בדו"ח. עם זאת, בדו"ח מעריכים כי מבחינת TSMC הביקוש הגבוה לשבבים יפצה על ההפסדים מוואווי. במקביל, המעבר של הלקוחות הסינים לספקים מקומיים תטיב עם SMIC.

על אף הצעדים מצד הממשל האמריקאי, וואוי עקפה ברבעון האחרון את סמסונג והפכה לשחקנית הבכירה ביותר בשוק הסמארטפונים העולמי מבחינת נפח המשלוחים, כך לפי חברת המחקר Canalys. אולם, האנליסטים מטילים ספק ביכולתו של החברה לשמור על ההובלה שכן מרבית המכירות שלה ברבעון השני הגיעו מסין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות