אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזעקה בשדרות וקיבוצים בסביבה, צה"ל יירט רקטה מעזה צילום: רויטרס

אזעקה בשדרות וקיבוצים בסביבה, צה"ל יירט רקטה מעזה

שעות אחרי חילופי המפקדים באוגדת עזה, אזעקה נשמעה בשעה 21:00 בשדרות ובשער הנגב. צה"ל יירט רקטה אחת. תושבי האזור הגיעו זמן קצר לפני השיגור למתחם דרייב אין בעיר, וזינקו מהמכוניות כדי לתפוס מחסה. "אנשים רצו בפיק ברכיים"

02.08.2020, 21:13 | ynet

לוחמי כיפת ברזל יירטו הערב (ראשון) רקטה ששוגרה מרצועת עזה לעבר שדרות וקיבוצי הסביבה. האזעקה נשמעה בשעה 21:00, ותושבים באזור דיווחו על קולות פיצוצים. זמן קצר לאחר האזעקה, צה"ל מסר כי "זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורט על ידי לוחמי ההגנה האווירית".

 

בזמן האזעקה, שהו עשרות כלי רכב במתחם "דרייב אין" שנחנך הערב בשוק העירוני בשדרות, שם צפו בסרט שהוקרן במסגרת הגבלות הקורונה.

אחת ממארגנות המתחם סיפרה ל-ynet: "כולם ישבו ברכבים. הייתה אווירה נעימה ורגועה וחיכינו לאירוע הזה הרבה זמן. היו בערך 40 רכבים במתחם ואז נשמעה אזעקה. קראנו לכולם לצאת מהרכבים. חלק נשכבו על הכביש וחלק הספיקו להגיע למיגונית. נורא נבהלנו".

 

אילנית סוויסה, תושבת האזור, סיפרה כי האזעקה נשמעה בזמן שהנחתה סדנת כתיבה בשדרות. "היינו בחוץ, במקום פסטורלי ונעים. עשרה אנשים רצו בפיק ברכיים לחפש מחסה. אני מנסה להמשיך בסדנה", אמרה. "הפעם גם לקחתי את הבת שלי איתי. אני עסוקה גם בהרגעה שלה".

 

מוקדם יותר היום, צה"ל ערך טקס חילופי מפקדים באוגדת עזה, כשהמפקד היוצא, תת אלוף אליעזר טולדנו, אמר כי "לחמאס לא אכפת מילדי הרצועה. עליהם לחדול מלחפור מנהרות כחיות השדה ולהשקיע את הבטון בבניית תשתיות לחסרי בית. עליהם לחדול מלייצר רקטות ולהשתמש בצינורות להקמת תשתית מים וביוב ראויה לילדיהם. עליהם לחדול מלזרוע משגרים ולקצור רקטות ולזרוע חיטה ולקצור תבואה".

רכב שנפגע מרסיסים, הערב, צילום: אורנית פחימה רכב שנפגע מרסיסים, הערב | צילום: אורנית פחימה רכב שנפגע מרסיסים, הערב, צילום: אורנית פחימה

אלוף פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, אמר בטקס כי "אנחנו לא מבטיחים שקט באזור שבו יש סיבות ללחימה, אנחנו יודעים מה יש בצד השני. אנחנו מבטיחים לעשות הכל כדי להגן בצורה איכותית ולהיות מוכנים תמיד לכל פעולה שתידרש למול רצועת עזה".

הפעם האחרונה שבה נשמעה אזעקת צבע אדום באזור הייתה בתחילת החודש שעבר, אז נורו שלוש רקטות לעבר שטח ישראל במסגרת שני שיגורים שונים מהרצועה. שתיים מהרקטות התפוצצו בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב ורקטה נוספת יורטה על-ידי כיפת ברזל.

 

לאחר מכן תקפו כלי טיס של חיל האוויר יעדים של חמאס ברצועת עזה. התקיפות התמקדו באזור שנמצא מזרחית לעיר עזה, לא רחוק ממעבר קרני. בצה"ל אמרו אז כי יעד התקיפה הייתה תשתית תת-קרקעית של חמאס בצפון הרצועה.

תגיות