אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת מפטגון עוברת ל-ERP בענן בפרויקט שהיקפו 10 מיליון שקל צילום: צילום מפטגון

פרסום ראשון

קבוצת מפטגון עוברת ל-ERP בענן בפרויקט שהיקפו 10 מיליון שקל

המערכת החדשה תועבר לענן של SAP מ-2021 ל-10 שנים ותאפשר לקבוצה לנהל את כלל התהליכים העסקיים של ארגונים. בנוסף יכלול הפתרון הצגת נתונים וניטור לכלל משתמשי המערכת

03.08.2020, 16:07 | רפאל קאהאן
קבוצת מפטגון, מעבירה את מערכת ה-ERP שלה לענן של SAP. המערכת החדשה עתידה לעלות לאוויר בינואר 2021. היקף העסקה למשך 10 השנים הקרובות הינו כ-10 מיליון שקל. פתרון ה-ERP פועל במודל תוכנה כשירות (SaaS) ומכיל את כל התהליכים התפעוליים: ERP, CRM, משאבי אנוש, BI, ניהול פרויקטים, ייצור מובנה, בקרה תקציבית.

קראו עוד בכלכליסט

הפתרון יאפשר לקבוצת מפטגון לנהל את כלל התהליכים העסקיים של הארגון: ריבוי חברות וניהול מתקדם של תהליכים בין חברתיים, רכש, ייצור, ניהול פרויקטים, ניהול עובדי קצה (טכנאים), כספים ועוד. בנוסף יכלול הפתרון הצגת נתונים וניטור לכלל משתמשי המערכת. זו תשרת למעלה מ-300 משתמשי ERP בקבוצה.

תומר הררי מנכ"ל מפטגון, צילום: צילום מפטגון תומר הררי מנכ"ל מפטגון | צילום: צילום מפטגון תומר הררי מנכ"ל מפטגון, צילום: צילום מפטגון

הטמעת המערכת תתבצע על ידי קומפליט בליווי חברת הייעוץ דעת הנדסה. לדברי תומר הררי, בעלי ומנכ"ל מפטגון, "אחד הפרמטרים החשובים בבחירת התוכנה הינו היכולת להטמיע את המערכת בצורה ידידותית למשתמש קצה. רוב פעילות החברה מתבצעת על ידי מנהלי פרויקטים, אנשי מכירות, טכנאי שרות ובעיקר אנשי התקנות בעשרות אתרים שונים בארץ ובעולם, מתוך כ-300 משתמשים, מעל 200 נמצאים מחוץ למשרד ולא ליד מחשב".

קבוצת מפטגון הישראלית פחות ידועה לציבור הרחב, אך מדובר בחברה ותיקה שהוקמה עוד ב-1959 בשם ממד ישראל טכנולוגיה. על לקוחות החברה נמנו סוגת, בתי זיקוק לנפט, אגן כימיקלים, מפעלים פטרוכימיים ועוד. השירותים של החברה כוללים: ניהול פרויקטים והקמה, EPCM, הנדסת תהליכים, אלקטרו מכניקה, אחזקת מפעלים ואספקת הציוד. ההתמחות שלה היא בבניית מפעלים בתעשייה התהליכית בישראל. לחברה כ-450 עובדים.

החברה הונפקה ב-1993. שמה עלה בסוף שנות ה-90 במסגרת פרשת הרצת מניות שבה הואשם איש העסקים בן-ציון הלר על שהשתמש במניותיה ללא ידיעת החברה כדי להתחמק ממס על הרווחים. ללא קשר לפרשה נרכשה החברה על ידי חברת Kinetic Systems העולמית בכדי לשמש כזרוע הביצוע בארץ ומספר מדינות באירופה. בתחילת שנות 2010 היא נרכשה מחדש על ידי משפחת הבעלים המקוריים שלה ומותגה מחדש תחת השם מפטגון ב-2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות