אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וילי פוד מסכמת רבעון מוצלח, אך מחצית שנה עגומה צילום: עמית שעל

וילי פוד מסכמת רבעון מוצלח, אך מחצית שנה עגומה

חברת מוצרי המזון רשמה זינוק 71.3% ברווח התפעולי ברבעון השני, קפיצה של 12.5% ברווח הנקי ל-14.4 מיליון שקל, ועלייה של 4.1% במכירות; העלייה החדה ברווח הושגה בין היתר מהרחבת מגוון המוצרים שהחברה מייבאת; התמודדה עם עלייה של 10.2% בהוצאות מכירה ושיווק, בשל מגבלות הקורונה; עקב זינוק בהוצאות מימון, וכתוצאה מהפסד בתיק ניירות ערך של החברה, חתמה את המחצית הראשונה של 2020 עם ירידה של 36.7% ברווח הנקי

03.08.2020, 17:59 | נורית קדוש

חודשיים אחרי שהפכה לחברה דואלית הנסחרת בנאסד"ק ובבורסת ת"א, וילי פוד חותמת את הרבעון השני עם עלייה של 12.5% ברווח הנקי שהסתכם ב-14.4 מיליון שקל, כמו גם עלייה של 4.1% במכירות שהסתכמו ב-104.1 מיליון שקל. הזינוק ברווח הושג בין היתר מהרחבת מגוון המוצרים שהחברה מייבאת ומשינוי תמהיל המוצרים, תוך התמקדות במוצרים בעלי רווחיות גולמית גבוהה יותר.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הגולמי של וילי פוד זינק ברבעון ב- 32.5% ל- 39.5 מיליון שקל. הזינוק החד ביחס לזה של המכירות, הוביל לשיפור הרווחיות הגולמית ל- 37.9% לעומת 28.9% ברבעון המקביל אשתקד. השיפור ברווחיות הגולמית הושג כתוצאה ממיקוד במוצרים בעלי רווחיות גולמית גבוהה מבעבר ומזיכויים חד פעמיים שקיבלה החברה מספקיה.

צביקה ויליגר, מבעלי השליטה בוילי פוד, צילום: עמית שעל צביקה ויליגר, מבעלי השליטה בוילי פוד | צילום: עמית שעל צביקה ויליגר, מבעלי השליטה בוילי פוד, צילום: עמית שעל

וילי פוד התמודדה ברבעון עם עלייה של 10.2% בהוצאות מכירה ושיווק, כתוצאה מעלייה בהוצאות כח אדם, בשל מגבלות הקורונה ועלייה במלאי בהתאם לצפי לעלייה בביקושים. בנוסף, התמודדה החברה עם זינוק של 24.5% בהוצאות הנהלה וכלליות, בעיקר מעלייה בהוצאות שכר.

למרות העלייה בהוצאות, הציגה וילי פוד זינוק של 71.3% ברווח התפעולי ברבעון, שהסתכם ב-16.7 מיליון שקל. הרווח לפני מס של החברה הסתכם ב-20.3 מיליון שקל, בעקבות התאוששות שוק ההון, לאחר הירידות החדות שנרשמו ברבעון הראשון של השנה. כתוצאה מכך הכירה החברה בהכנסות מימון בסכום של כ-3.3 מיליון שקל, שנבעו בעיקר משינויים בשווי תיק ניירות הערך שלה.

השיפור בתוצאות הושג אחרי שברבעון הראשון השנה הציגה וילי פוד עלייה משמעותית של 32% במכירות. אך בעקבות זינוק בהוצאות מימון, וכתוצאה מהפסד בתיק ניירות ערך של החברה, התמודדה עם צניחה של 90% ברווח הנקי שהסתכם ב-1.5 מיליון שקל, לעומת 15.4 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד. על רקע זה, את המחצית הראשונה של השנה, חתמה וילי פוד עם ירידה של 36.7% ברווח הנקי שהסתכם ב- 16.5 מיליון שקל לעומת 26.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

לצד הצמיחה בשוק הקמעונאי, התמודדה וילי פוד ברבעון השני עם ההשפעה השלילית של הקורונה על השוק המוסדי הכולל מלונות, קייטרינג, בתי קפה, מסעדות ואולמות אירועים, שפעילותו צומצמה בעקבות המשבר. במהלך המחצית הראשונה של שנת 2020 החברה קיבלה פניות רבות מלקוחותיה, בעיקר בשוק המוסדי, לדחיית תשלומים או לפריסת חובות, כתוצאה מאי יכולתם לעמוד בתשלומים עקב צמצום או הפסקת פעילותם העסקית.

וילי פוד הגיעה להסכמות עם לקוחותיה ומרבית חובותיהם מבוטחים בביטוח אשראי או באמצעות ערבות בנקאית, כך שההשפעה של דחיית התשלומים על תוצאותיה הכספיות של החברה אינה מהותית. צביקה ויליגר, מבעלי השליטה בוילי פוד מסר: "אסטרטגיית ה-Best value for money לצרכנים לצד הכניסה לתחומים חדשים מוכיחה עצמה כנכונה. במקביל נרחיב השנה את מגוון המוצרים ונתחיל לשווק גם מעדנים ותחליפי חלב עשירים בחלבון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות