אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממילצ'ן לרה"מ: עו"ד בעז בן צור מצטרף לצוות ההגנה של נתניהו צילום: אוראל כהן

משפט נתניהו

ממילצ'ן לרה"מ: עו"ד בעז בן צור מצטרף לצוות ההגנה של נתניהו

הפרקליט הבכיר, המתמחה בתיקים מסחריים, אזרחיים ועבירות צווארון לבן, צפוי לייצג את רה"מ בתיקים 4000 (בזק-וואלה) ו-2000 (שיחות נתניהו-מוזס). הוא ייצג בעבר את ארנון מילצ'ן והעוזרת שלו הדס קליין, עדי תביעה בתיק 1000

03.08.2020, 19:26 | גלעד מורג, ynet

עו"ד בעז בן צור מצטרף לצוות ההגנה המשפטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בן צור ייצג בעבר את ארנון מילצ'ן ואת העוזרת שלו, הדס קליין - שניהם עדי תביעה משמעותיים בפרשת המתנות (תיק 1000). עם זאת, בן צור צפוי לייצג את נתניהו בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) ובחלק מתיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס) ולא בתיק 1000.

בן צור נחשב לאחד הסנגורים המובילים בישראל. בין היתר, הוא מייצג את עו"ד אפי נוה, לשעבר ראש לשכת עורכי הדין, בשתי פרשיות שבהן נקשר שמו.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד בעז בן צור, צילום: אוראל כהן עו"ד בעז בן צור | צילום: אוראל כהן עו"ד בעז בן צור, צילום: אוראל כהן

צוות ההגנה של נתניהו משתנה תדירות, למעט עורך הדין עמית חדד - שנותר קבוע זה תקופה ארוכה. באחרונה עזב את צוות ההגנה עו"ד מיכה פטמן, שהצטרף זמן קצר קודם לכן.

במרוצת הזמן עזבו סנגורים רבים את צוות ההגנה: עו"ד יוסי אשכנזי, שייצג את נתניהו בשימוע מול היועץ המשפטי לממשלה התפטר מתפקידו, אך עוד קודם לכן עזבו עורכי הדין נבות תל צור וטל שפירא את תפקידם.

התחלופה הגבוהה של סנגורים בתיקי נתניהו העלתה טענות שלפיהן ראש הממשלה אינו מתכונן למשפטו בכובד ראש, אולם כעת, כאמור, הוא מגייס לצידו פרקליט בכיר העוסק בתיקים גדולים, מורכבים ובעלי חשיבות גדולה. כמו כן, יש לציין כי כרקע השינויים ותחלופת צוות ההגנה - עומדת גם בקשת נתניהו למימון משפטו בוועדת ההיתרים.

עו"ד בן צור מתמחה במשפט מסחרי, אזרחי, צווארון לבן, דיני ביטוח ומשפט מנהלי וכן בתביעות בעלות פרופיל ציבורי גבוה ובתיקים ביטחוניים מסווגים. התמחות מיוחדת של עו"ד בן צור היא ייצוג בוועדות חקירה. בין היתר, הופיע בפני ועדת החקירה שהוקמה לאחר מלחמת לבנון השנייה (בייצוג שר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ); בוועדת זיילר, שחקרה את התנהלות המשטרה (בייצוג קציני משטרה בכירים) ועוד.

תגיות