אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבור של BP: הפסידה 6.7 מיליארד דולר ברבעון צילום: רויטרס

הבור של BP: הפסידה 6.7 מיליארד דולר ברבעון

ענקית הנפט הבריטית עברה ברבעון השני של 2020 להפסד לעומת רווח של 2.8 מיליון דולר ברבעון המקביל, לאחר שנאלצה לבצע מחיקות שווי בנכסים בעקבות מגפת הקורונה; BP הורידה את תחזית מחיר הנפט עד 2050, וחתכה בחצי את הדיבידנד ברבעון השני לעומת הרבעון הראשון

04.08.2020, 09:55 | שירות כלכליסט

ענקית הנפט BP דיווחה על הפסד משמעותי ברבעון השני לאחר שביצעה מחיקות שווי של חלק מהנכסים שלה, בשל הערכה לירידת מחירי הסחורות.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הבריטית סיכמה את הרבעון עם הפסד של 6.7 מיליארד דולר, בהתאם לתחזיות האנליסטים. בתקופה המקבילה אשתקד דיווחה החברה על רווח נקי של 2.8 מיליון דולר. החברה חתכה את הדיבידנד בחצי והודיעה על חלוקת דיבידנד של 5.25 סנט למניה, לעומת 10.5 סנט למניה שחילקה עבור שלושת החודשים הראשונים של השנה.  

חברת BP, צילום: רויטרס חברת BP | צילום: רויטרס חברת BP, צילום: רויטרס

בחודש שעבר כבר הזהירה BP כי תאלץ לבצע מחיקות שווי ברבעון השני בטווח של בין 13 ל-17.5 מיליארד דולר אחרי מס. לפי החברה, "ההשפעה המתמשכת" של הקורונה גרמה לחברה להוריד את תחזית הנפט והמחירים עד 2050.

מניית BP ירדה בשנה האחרונה ביותר מ-40%.

החוזים העתידיים על הנפט מסוג WTI יורדים היום ב-0.6% למחיר של 40.8 דולר לחבית, החוזים על הנפט מסוג ברנט נחלשים ב-0.7% למחיר של 43.9 דולר לחבית.

לנוכח הקורונה והצעדים שננקטו כדי לבלום אותה, שהובילו לירידה בביקוש לנפט ולצניחה במחיר, ההערכה היא כי כל חברות הנפט הגדולות ידווחו על תוצאות גרועות עבור הרבעון השני. עם זאת, חלק מהחברות הצליחו להגביל את הנזק ולהרוויח מהתנודתיות המוגברת בשווקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות