אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזכות תמריצי המדינה: מכירות הרכבים בספרד עלו ב־1.1% ביולי צילום: איי אף פי

בזכות תמריצי המדינה: מכירות הרכבים בספרד עלו ב־1.1% ביולי

בסך הכל נמכרו בשבעת החודשים הראשונים של השנה כ־457.8 אלף רכבים, נתון נמוך ב־43% בהשוואה לתקופה המקבילה ב־2019

04.08.2020, 19:23 | שירות כלכליסט

תוכנית התמריצים הספרדית לעידוד רכישת רכבים חדשים הביאה לעלייה של 1.1% בכלי הרכב שנמכרו ביולי לעומת יולי אשתקד. כך על פי נתוני איגודי הרכב הספרדיים שדווחו בסוכנות הידיעות שינחואה.

קראו עוד בכלכליסט

התאוששות המכירות שמה קץ למגמת הירידה שנרשמה בחודשים האחרונים בהשפעת מגפת הקורונה. בסך הכל נמכרו בשבעת החודשים הראשונים של השנה כ־457.8 אלף רכבים, נתון נמוך ב־43% בהשוואה לתקופה המקבילה ב־2019. 

שדרת קסטיאנה במדריד בימי הסגר, צילום: EPA שדרת קסטיאנה במדריד בימי הסגר | צילום: EPA שדרת קסטיאנה במדריד בימי הסגר, צילום: EPA

ממשלת ספרד הזרימה 4.2 מיליארד דולר לתוכנית התמריצים שהושקה ביוני וכוללת בין היתר העדפה לרכבים עם פליטות מזהמים נמוכות וסיוע כספי למי שיגרוט רכב ישן וירכוש חדש.

52.5% מהצמיחה שנרשמה מיוחסים לרכישות על ידי אנשים פרטיים עם 61.9 אלף רכבים שנמכרו בחודש שעבר לפלח זה. 15.6 אלף רכבים נוספים נרכשו על ידי חברות השכרת רכב שנאבקות על קיומן לנוכח המשבר המתמשך בענף התיירות, ו־40.4 אלף כלי רכב נמכרו ביולי לחברות, כרכבי חברה.

הנתון החיובי מגיע על רקע התכווצות של 18.5% בכלכלה הספרדית שנרשמה ברבעון השני של השנה, ההצטמקות החדה ביותר בתולדות המדינה. שלשום דיווחה סוכנות רויטרס כי מדד של HIS Markit העוקב אחר פעילות הייצור בספרד עלה מ־49 נקודות ביוני ל־53.5 נקודות ביולי. זאת, לאחר שצנח ל־30.8 נקודות באפריל, אז נסגרה כל הפעילות הכלכלית במדינה שלא הוגדרה כחיונית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות