אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: מאחורי פרופיל הפייסבוק שקרא לרצח נתניהו עומדת תושבת חוץ

המשטרה: מאחורי פרופיל הפייסבוק שקרא לרצח נתניהו עומדת תושבת חוץ

מאחורי הפרופיל המזויף המכונה "Dana Ron" עומדת אישה שמזה זמן רב לא מתגוררת בישראל. כך מסרה המשטרה והוסיפה: "בתיאום עם פרקליטות המדינה, הבדיקה נמשכת". נתניהו: "מקווה שימצו איתה את הדין"

04.08.2020, 22:28 | אלי סניור ומורן אזולאי, ynet

המשטרה מסרה הערב (ג') כי מי שעומד מאחורי הפרופיל המזויף תחת שם המשתמש "Dana Ron", שקרא לרצח ראש הממשלה בנימין נתניהו, עומדת תושבת חוץ שאינה מתגוררת בישראל זמן רב.

לאחר הודעת המשטרה כתב נתניהו בטוויטר: "אני מודה למשטרת ישראל על איתור המשתמשת שהסיתה נגדי בפייסבוק ואני מקווה שימצו איתה את הדין. הסתה לרצח - מחוץ לתחום. אני אפילו לא מצפה להתנצלות מהתקשורת שטענה שמדובר ב'בוט' שאני הפעלתי, אבל אני כן מצפה ממנהיגי השמאל לפיד ועודה שיגנו את ההסתה הנוראית הזאת".

קראו עוד בכלכליסט

הפוסט שפורסם בחשבון המזויף כפי שהועלה על ידי נתניהו הפוסט שפורסם בחשבון המזויף כפי שהועלה על ידי נתניהו הפוסט שפורסם בחשבון המזויף כפי שהועלה על ידי נתניהו

החקירה החלה ביום חמישי האחרון, אחרי שראש הממשלה פרסם ציוץ עם צילום מסך מפייסבוק ובו קריאה לרצוח אותו. אז יחידת הסייבר של להב 433 החלה בבדיקה כדי לגלות מי עומד מאחורי הפרופיל המזויף שפרסם את האיום.

במשטרה מסרו: "עם היוודע דבר קיומו של פרסום בפייסבוק הקורא לפגיעה בראש הממשלה, תחת שם המשתמש "dana ron", נפתחה ביחידת הסייבר בלהב 433 בדיקה לאיתור החשודים, באישור המשנה לפרקליט המדינה, נוכח העובדה שמדובר בביטוי המעלה חשד לעבירה של הסתה לאלימות.

"לאחר ביצוע מספר פעולות חקירה עלה כי מי שעומדת מאחורי הפרסום היא תושבת חוץ, שאינה מתגוררת בישראל מזה זמן רב", צוין בהודעה, "משטרת ישראל, בתיאום עם פרקליטות המדינה, ממשיכה בהליך הבדיקה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות