אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבן קיסר פספסה את תחזית ההכנסות, אך עקפה את צפי הרווח צילום: יוסי מסה

אבן קיסר פספסה את תחזית ההכנסות, אך עקפה את צפי הרווח

הקורונה גרמה לנסיגה במכירות יצרנית משטחי המטבח הישראלית, אך הגבלת ההוצאות הובילה לעלייה ברווח; ההכנסות ירדו ב-29.7% ל-99 מיליון דולר, ההפסד המתואם עמד על 10 סנט למניה לעומת תחזית להפסד של 18 סנט למניה

05.08.2020, 16:27 | צלי גרינברג
חברת אבן קיסר פרסמה היום (ד') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2020,בו נרשמה ירידה בהכנסות בשל הקורונה. ההכנסות פספסו את תחזית השוק, והחברה אף רשמה מעבר להפסד, אך עקפה את ציפיות השוק בשורת הרווח.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות יצרנית משטחי הקוורץ למטבחים, שנסחרת בוול סטריט, עמדו ברבעון השני של 2020 על 99 מיליון דולר, המהווים ירידה של 29.7% בהשוואה ל-141 מיליון דולר הכנסות ברבעון השני של 2019. זאת, מתחת לצפי להכנסות של 102.55 מיליון דולר.

מנכ"ל אבן קיסר, יובל דגים, צילום: יוסי מסה מנכ"ל אבן קיסר, יובל דגים | צילום: יוסי מסה מנכ"ל אבן קיסר, יובל דגים, צילום: יוסי מסה

החברה הציגה מעבר להפסד תפעולי חשבונאי שעמד על 2.9 מיליון דולר בהשוואה לרווח תפעולי חשבונאי של 10.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ה-EBITDA המתואם עמד על 6.5 מיליון דולר לעומת 19.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

ההפסד החשבונאי עמד על 5.8 מיליון דולר או 17 סנט למניה בהשוואה לרווח חשבונאי של 6.4 מיליון דולר או 19 סנט למניה. ההפסד המתואם עמד על 3.5 מיליון דולר או 10 סנט למניה לעומת רווח מתואם של 7.9 מיליון דולר או 23 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח עקף את תחזית השוק שהעמידה את ההפסד על 18 סנט למניה.

יובל דגים, מנכ"ל אבן קיסר: "הפעולות בהן נקטנו בחודש מרץ אפשרו לנו לנהל ביעילות את המשאבים שלנו ומיתנו את השפעת הסביבה העסקית הגלובלית שנוצרה בשל השפעות מגיפת הקורונה. במקביל, אנו ממשיכים להתמקד בגורמים הנמצאים בשליטתנו, בהן הוצאה לפועל של תוכנית האצת הצמיחה הגלובלית שלנו וביצוע השקעות אסטרטגיות לחיזוק מעמדנו כחברת פרימיום מובילה בתחום משטחי הקוורץ. נמשיך לקדם אסטרטגיה זו כדי לשפר את ביצועינו בטווח הארוך, בעיקר בתחומים של חדשנות מוצר, תהליכי ייצור, טכנולוגיה ויכולות חדירה לשוק".

החברה לא תחלק דיבידנד על תוצאות הרבעון השני בשל ההפסד הנקי, מאחר ומדיניות הדיבידנד שלה אינה מאפשרת לחלקו במקרה שהדיבידנד המחושב נמוך מ-10 סנט למניה. הדיבידנד הרבעוני מחושב עד שיעור של 50% מהרווח הנקי, על בסיס מצטבר, בניכוי הסכום שכבר שולם כדיבידנד לתקופה המתאימה.

מחיר מניית אבן קיסר, הנסחרת בבורסת נאסד"ק ארה"ב בשווי 408.3 מיליון דולר, ירדה ב-22.11% מתחילת השנה. החברה הציגה מזומנים ושווי מזומנים בגובה 117 מיליון דולר נכון לסוף המחצית הראשונה של 2020 בהשוואה ל-139.3 מיליון דולר מזומנים ושווי מזומנים נכון לסוף שנת 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות