אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטוח הלאומי: 90% מהמענקים הועברו לאזרחים, 500 אלף חשבונות בנק לא אותרו צילום: אורי דוידוביץ'

הביטוח הלאומי: 90% מהמענקים הועברו לאזרחים, 500 אלף חשבונות בנק לא אותרו

לפי הודעת הביטוח הלאומי, מה-2 באוגוסט הופקדו מענקים עבור כ-8.2 מיליון תושבים (ילדים ובוגרים) בסכום כולל של כ-5.9 מילארד שקל. 800 אלף אזרחים טרם קיבלו את המענק

09.08.2020, 17:23 | שירות כלכליסט

המוסד לביטוח לאומי מעדכן היום (א') שביום ראשון, ה-2 באוגוסט, העביר 1.4 מילארד שקל עבור כ-3 מיליון ילדים בישראל. ובמהלך סוף השבוע האחרון הופקדו המעקים ליותר מ-1.6 מיליון אזרחים בני 18 ומעלה (חלקם כוללים מענקים מוגדלים). היום, הביטוח הלאומי יפקיד לעוד כ-2.5 מיליון אזרחים את 'המענק לכל אזרח' - שיראו את המענק בחשבונם מחר. לפי הודעת הביטוח הלאומי, סך הכול מאז יום ראשון ה-2 באוגוסט הופקדו המענקים עבור כ-8.2 מיליון תושבים (הילדים והבוגרים) בסכום כולל של כ-5.9 מילארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בביטוח לאומי מוסרים עוד, כי נותרו כ-800 אלף אזרחים שעדיין לא הופקדו להם המענקים, שחלקם הגדול עדיין לא אימת את חשבונות הבנק בביטוח הלאומי. מתוכם כ-500 אלף חשבונות בנק שעדיין לא אותרו 50% מתוכם הם מהישובים היהודים, כ-25.5% יישובים מעורבים וכ-22% מהישובים הלא יהודים. בעוד שבשבוע שעבר, הערים בהן מספר חשבונות הבנקים היו: ירושלים, תל אביב, חיפה, פתח תקוה, אשדוד ונתניה, כיום, הערים בהן מספר חשבונות הבנק החסרים הן: ירושלים, תל אביב, חיפה, בני ברק ואשדוד.

ביטוח לאומי, צילום: אורי דוידוביץ ביטוח לאומי | צילום: אורי דוידוביץ' ביטוח לאומי, צילום: אורי דוידוביץ

לפי ההודעה של המוסד לביטוח לאומי, קבוצת הגילאים המשמעותית ביותר שלה חסרים חשבונות הבנק הם גילאי 18-21, שהם כ-184 אלף אלף אזרחים המהווים כ-36% מכ-500 אלף חשבונות שעדין לא אומתו. קבוצת הגילאים הבאה היא בני ה-51-70, שהם מהווים כ-99 אלף אזרחים - 19% מתוך כלל החשבונות הלא מאומתים.

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי: "אנו ממשיכים להעביר את המענקים המיוחדים לאזרחי ישראל בכלל ולשכבות החלשות בפרט במרץ רב. החשיבות של מענקים אלו עבור הקשישים, הנכים ונפגעי המשבר היא קריטית בעת הזו ואמשיך להיאבק עבורם בכל הכוח".

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי: "ברגע שהביטוח הלאומי 'נקרא אל הדגל', הוא עובד מסביב לשעון על מנת לעמוד במשימה שהוצבה בפניו. בפחות משבועיים הצלחנו להעביר כ-90% מהמענקים אל תושבי ישראל ומבחינתנו זו בשורה גדולה. אני קורא למי שלא יראה את הכסף עד מחר בחשבון הבנק שלו, להיכנס אל מערכות הביטוח הלאומי ולוודא כי חשבון הבנק שלו מעודכן אצלנו, לא ננוח עד שאחרון האזרחים יקבל מהביטוח הלאומי את המענק לו הוא זכאי".

למעלה מ-2 מיליון אזרחים נכנסו אל מערכות הביטוח הלאומי ובדקו את חשבונות הבנק שלהם, 471,241 מתוכם, שינו את חשבונם.

אזרחים המעוניינים לעדכן את חשבון הבנק במוסד לביטוח לאומי יכולים לעשות זאת בקישור המצורף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות