אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איראן: עיתון דיווח שנתוני הקורונה גבוהים פי 20 - ונסגר צילום: אי פי איי

דיווח שוטף

איראן: עיתון דיווח שנתוני הקורונה גבוהים פי 20 - ונסגר

ספרד במקום ראשון במספר הנדבקים בקורונה במערב אירופה .רוסיה: מספר המתים מקורונה עלה ל-15 אלף; גרמניה: 436 נדבקים חדשים ביממה האחרונה; ראש מחלקת הבריאות הציבורית בקליפורניה התפטרה

10.08.2020, 23:12 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם  

22:20 - איראן: עיתון דיווח שנתוני הקורונה גבוהים פי 20 - ונסגר

 

איראן סגרה את עיתון "ג'האן סנאת", שציטט חבר לשעבר בצוות המאבק הלאומי בקורונה, שטען כי מספרי הנדבקים והמתים במגפה גבוהים עד פי 20 מאלה שדווחו באופן רשמי על-ידי הרשויות. סוכנות הידיעות האיראנית הרשמית "אירנא" דיווחה כי דובר משרד הבריאות האיראני הכחיש את הדברים, ואף ציין כי האיש אף לא היה חבר בצוות המאבק בקורונה של איראן. על-פי הנתונים הרשמיים של טהרן, 18,616 בני אדם מתו מסיבוכי הנגיף, בעוד כ-329 אלף נדבקו.

15:13 - ספרד במקום ראשון במספר הנדבקים בקורונה במערב אירופה

התפשטות הקורונה בצפון מזרח ספרד ממשיכות לעורר דאגה. ביממה האחרונה דיווחה קטלוניה על 863 נדבקים חדשים וחמישה מתים מהנגיף. באורגון השכנה התגלו 633 נשאים חדשים. בספרד נדבקו עד כה מהנגיף 314,362 בני אדם ו -28,503 מתו מהמחלה.

דיווחים יש על התפרצויות גם במרבלה ובמקומות אחרים בקוסטה דל סול. מועדון הכדורגל אטלטיקו דה מדריד, שאמור לנסוע לליסבון השתתף בליגת האלופות של אופ"א, דיווח גם הוא על שני נדבקים, אם כי לא היה ברור אם אלה שהושפעו היו שחקן או צוות.

על פי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, ספרד עקפה את בריטניה ויש לה את המקרים הרבים ביותר בין מדינות מערב אירופה.

 

15:05 - ראש מחלקת הבריאות הציבורית בקליפורניה התפטרה

ראש מחלקת הבריאות הציבורית בקליפורניה, ד"ר סוניה אנגל, התפטרה לאחר שהתברר כי תקלה גרמה לעיכוב באיסוף מידע על בדיקות לקורונה ששימשו לקבלת החלטות בנושא פתיחת עסקים ובתי ספר מחדש, כך מדווח Associated Press.

ד"ר סוניה אנגל, צילום: איי פי ד"ר סוניה אנגל | צילום: איי פי ד"ר סוניה אנגל, צילום: איי פי

14:49 - איראן:  מספר המתים מהקורונה עומד על כ-19 אלף

באיראן מתו ביממה האחרונה 190 אנשים, ומספר המתים הכולל עומד על כ-19 אלף. כך מסר משרד הבריאות במדינה. ביממה האחרונה התגלו עוד 2,132 נשאי הנגיף ומספרם הכולל של החולים בקורונה באיראן עומד על כ-330 אלף, כ-4,000 מהם במצב קשה.

קורונה באיראן, צילום: אי פי איי קורונה באיראן | צילום: אי פי איי קורונה באיראן, צילום: אי פי איי

 

11:05 - רוסיה: מספר המתים מקורונה עלה ל-15 אלף

הרשויות ברוסיה מסר כי ביממה האחרונה התגלו 5,118 נדבקים חדשים ומספרם הכולל עומד על 892,654. מספר המתים מהנגיף עלה ב-70 חולים ל-15 אלף.

 

09:35 - צפון קורונה: מתנדבי הצלב האדום יסייעו לתושבים להתמודד עם הקורונה והשטפונות

הצלב האדום אימן 43,000 מתנדבים צפון קוריאנים לסייע במאבק בקורונה ולסייע לתושבים שמתמודדים גם עם שיטפונות עזים. הפדרציה הבינלאומית של אגודות הצלב האדום וסהר האדום (IFRC) בנתה רשת רחבה של מתנדבים צפון קוריאנים כדי לעזור לתושבים בכל תשע הפרובינציות להימנע מהנגיף ולהפחית נזקים משיטפונות ומפולות אדמה, אמר דובר אנטוני בלמיין לסוכנות הידיעות רויטרס.

המנהיג קים ג'ונג און הכריז על מצב חירום בחודש שעבר והטיל סגר בעיירה קייסונג, בסמוך לגבול עם דרום קוריאה, לאחר שגבר שערק לדרום בשנת 2017 חזר לעיר כשהוא מראה תסמינים של הקורונה.

קים ג קים ג'ונג און שליט צפון קוריאה | צילום: איי אף פי קים ג

08:40 - מספר הנדבקים בקורונה בעולם עומד על כ-20 מיליון

 

מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם עומד על כ-20 מיליון,  מספר המתים על 730 אלף. כך מדווחת אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

08:35 - אוסטרליה: 19 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה במלבורן

אוסטרליה רשמה את העלייה היומית הגדולה ביותר במספר המתים בקורונה – 19. עם זאת, רק 337 אנשים אובחנו כחולים בנגיף ברחבי המדינה – המספר הכי נמוך מאז 29 ביולי. מאז פרוץ המגפה נרשמו 21 אלף נדבקים ו-314 מתים מהנגיף.

מלבורן. אזרח שהפר את הסגר נקנס ע"י הפקחים, צילום: איי אף פי מלבורן. אזרח שהפר את הסגר נקנס ע"י הפקחים | צילום: איי אף פי מלבורן. אזרח שהפר את הסגר נקנס ע"י הפקחים, צילום: איי אף פי

ההאטה במקרים מגיעה יותר מחודש לאחר שכמעט 5 מיליון תושבים במלבורן, בירת ויקטוריה, נצטוו להישאר בבית, ושבוע לאחר שנדרשו לסגור את רוב העסקים בעיר השנייה בגודלה במדינה בניסיון לרסן את התפשטות המחלה.

08:30 - גרמניה: 436 נדבקים חדשים ביממה האחרונה

מספר הנדבקים החדשים בקורונה בגרמניה עומד על 436 ביממה האחרונה. בסה"כ יש בגרמניה 216,327 בני אדם שנדבקו בנגיף. כך דיווח הבוקר מכון רוברט קוך למחלות זיהומיות. מספר המתים מקורונה בגרמניה עומד על 9,197.

08:00 - מקסיקו: 4,376 נדבקים חדשים אובחנו ביממה החולפת

הרשויות במקסיקו דיווחו כי 4,376 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה אובחנו במדינה ביממה האחרונה. מדובר במספר נמוך יחסית של נדבקים ביממה, לאחר שבשבת דווח על 6,495 מקרים חדשים. בכך מניין נשאי הנגיף במקסיקו עלה ל-480,278 בני אדם. ביממה שחלפה מתו 292 בני אדם כתוצאה מהנגיף וכעת מניין המתים עומד על 52,298 בני אדם. מקסיקו מדורגת שלישית בעולם במניין המתים מהנגיף, אחרי ארצות הברית וברזיל.

 

 

לוויה במקסיקו סיטי, צילום: רויטרס לוויה במקסיקו סיטי | צילום: רויטרס לוויה במקסיקו סיטי, צילום: רויטרס

 

07:00 - בריטניה: מניין המתים מקורונה עשוי להיות נמוך יותר מהמדווח עד כה

מניין המתים כתוצאה מנגיף הקורונה בבריטניה יכול להשתנות בשל חקירת משרד הבריאות במדינה. המשרד החל בחקירה סביב הגדרת סיבת המוות של חולי קורונה לאחר שהתגלה כי הרשויות "הגזימו" בקביעת סיבת המוות כתוצאה מהנגיף, כך נכתב בטלגרף הבריטי.

בריטניה הפסיקה לדווח על מניין הקורבנות היומי עוד בחודש שעבר לאחר שאקדמאים הציעו שהמספרים עלולים לכלול גם חולי קורונה שטופלו היטב אך מתו מסיבות אחרות בפועל כמו התקף לב או תאונה. ייתכן שבמסקנות החקירה יומלץ לדווח על מניין מתים שבועי בלבד ולא יומי. לפי שעה בריטניה דיווחה על 46,574 מקרי מוות כתוצאה מהנגיף ומניין הנדבקים בה גבוה מ-300 אלף.

בוריס ג בוריס ג'ונסון , ראש ממשלת בריטניה | צילום: איי פי בוריס ג

06:45 - שר הבריאות של ארה"ב: "הטיפול של טייוואן בקורונה - בין המצליחים בעולם"

שר הבריאות של ארה"ב, אלכס אזאר, שהגיע לטייוואן לביקור של 3 ימים בראש משלחת, אומר כי הטיפול של הממשלה בטייפה היא "בין המצליחים בעולם"

מסעו מגיע כאשר ברקע מתח ביחסים בין ארצות הברית לסין. 

שני משמאל: שר הבריאות האמריקאי אלכס אזאר בטייוואן, צילום: אי אף פי שני משמאל: שר הבריאות האמריקאי אלכס אזאר בטייוואן | צילום: אי אף פי שני משמאל: שר הבריאות האמריקאי אלכס אזאר בטייוואן, צילום: אי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות