אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודרנה חתמה על הסכם אספקת חיסונים לארה"ב ב-1.5 מיליארד דולר צילום: רויטרס

מודרנה חתמה על הסכם אספקת חיסונים לארה"ב ב-1.5 מיליארד דולר

החברה תמכור לממשל האמריקאי 100 מיליון מנות חיסון - ההסכם כולל אופציה ל-400 מיליון מנות נוספות; החיסון של מודרנה נמצא בימים אלה בשלב 3 המתקדם הכולל כ-30 אלף איש

12.08.2020, 07:06 | שירות כלכליסט

חברת הביומד מודרנה  חתמה על הסכם למכירת 100 מיליון מנות חיסון לקורונה לממשל בארה"ב תמורת 1.525 מיליארד דולר. ההסכם כלל אופציה למכירת 400 מיליון מנות נוספות. מניית מודרנה זינקה ב-11.3% במסחר המאוחר בנאסד"ק בעקבות הדיווח על ההסכם.

קראו עוד בכלכליסט

מודרנה היא אחת החברות הבודדות הנמצאות כבר בשלב המתקדם (3) של הניסוי הקליני, האחרון לפני קבלת אישור FDA (שבו משתתפים כ-30 אלף איש). מחיר מנת חיסון של מודרנה צפוי לעמוד על 30.5 דולר, כאשר נדרשות 2 מנות לחיסון המלא.

המחירים המדווחים ביתר החברות מוערכים ב-40-20 דולר לשתי המנות (למעט אסטרהזנקה שתציע מחיר נמוך יותר תמורת תשלום מוקדם רחב יותר למימון הפיתוח).

שר הבריאות האמריקאית אלכס אזר (Alex Azar) אמר בעקבות ההודעה: "אנו מאמינים שברמה גבוה של וודאות יהיו לנו עשרות רבות של מיליוני מנות עד לסוף השנה ומאות מיליונים בתחילת השנה הבאה".

 

ממשלת ארה"ב חתמה בשבועות האחרונים על הסכמים דומים עם חברות נוספות שנמצאות במירוץ לחיסון, בהן פייזר האמריקית ואסטרזנקה הבריטית. מודרנה חתמה על הסכם מוקדם עם מדינת ישראל.

ד"ר טל זקס המנהל הרפואי של מודרנה , צילום: Youtube / Moderna ד"ר טל זקס המנהל הרפואי של מודרנה | צילום: Youtube / Moderna ד"ר טל זקס המנהל הרפואי של מודרנה , צילום: Youtube / Moderna

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות