אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ איבד 300 מיליון דולר מהונו בשנה האחרונה צילום: רויטרס

טראמפ איבד 300 מיליון דולר מהונו בשנה האחרונה

על פי דיווח בבלומברג, הונו של הנשיא האמריקאי נחתך ב-10% בשנה האחרונה, על רקע השפעת משבר הקורונה על שוק הנדל"ן

14.08.2020, 18:06 | שירות כלכליסט

השווי הנקי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צנח בשנה החולפת ב-300 מיליון דולר ל-2.7 מיליארד דולר, ובסך הכל מחק הנשיא 10% מהונו מאז שנכנס לתפקידו - כך עולה מבדיקה שביצעה סוכנות בלומברג. 

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בירידה השנתית החדה ביותר בהונו של הנשיא מאז החלה בלומברג לעקוב אחר הונו של טראמפ ב-2015. הירידה נגרמה עקב פגיעה בהכנסות מבני המשרדים של קבוצת טראמפ, שהושפעה מאוד מנגיף הקורונה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: איי פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: איי פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: איי פי

 

מבקריו של טראמפ מאשימים בכך אותו. לטענתם, הוא לא התייחס ברצינות למגיפה, ניסה לעודד שימוש בתרופות מפוקפקות במקום חבישת מסיכות, ו"דחף" את מדינות ארה"ב השונות להתקוטט אלה עם אלה על אספקת ציור רפואי דחוף בעת משבר.

בין היתר, חווה טראמפ פגיעה בערך בניין המשרדים שלו בוול סטריט 40, ובערך מגדל טראמפ איקוני בשדרה החמישית. גם השווי של מגרשי הגולף של טראמפ ספג מכה קשה, שכן פחות צעירים בארה"ב עוסקים כעת בספורט, על רקע המשבר.

   

טראמפ נכנס לתפקיד בשווי נטו של 3 מיליארד דולר (לטענתו, הוא היה שווה 10 מיליארד דולר) לאחר קמפיין שמינף את תדמיתו כאיש עסקים מצליח שהבטיח להשיג שגשוג נרחב. אחרי שהוא ניצח את הילרי קלינטון, שוק המניות המשיך לצעוד גבוה יותר, דבר שטראמפ לא הפסיק להתייחס אליו בטוויטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות