אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באיירן מינכן חשפה את הבלוף של ברצלונה צילום: אי אף פי

באיירן מינכן חשפה את הבלוף של ברצלונה

מליאו מסי ועד תומאס מולר, מקיקה סטיין ועד הנס דיטר פליק: 12 הערות על הניצחון ההיסטורי של באיירן מינכן על ברצלונה

15.08.2020, 08:40 | אוריאל דסקל

1. ארתורו וידאל, קשר ברצלונה, אמר לפני המשחק שברצלונה לא חוששת מבאיירן מינכן. "הם משחקים נגד ברצלונה, לא סתם נגד קבוצה בבונדסליגה" אמר הצ'יליאני. "הם משחקים נגד הקבוצה הטובה בעולם". חמוד.

קראו עוד בכלכליסט

2. ברצלונה גרועה לאורך העונה. זה הספיק לה למקום שני בלה ליגה ולרבע גמר בליגת האלופות. אבל קבוצה כמו באיירן חושפת בלופים. ובארסה בלוף. הרבה שנים של בניית קבוצה גרועה, בחירת מאמנים לא מספיק טובים, זריקת המנהיגים מהסגל, זניחת האתוס והפילוסופיה. קריסה פסיכולוגית אחרי קריסה פסיכולוגית בליגת האלופות. ההתפרקות הזו לא מפתיעה. התשתיות של המועדון רקובה בגלל שנים של ניהול כושל ומביך של ז'וזפ מריה ברתומאו. אז מן הסתם ברעידת אדמה הוא יקרוס. ורעידת האדמה הזו היתה באיירן מינכן.

3. אז לא, ארתורו. ברצלונה לא הקבוצה הטובה בעולם. לא צריך נתונים מתקדמים בשביל לדעת את זה. אבל ברצלונה הושפלה ולפי הנתונים המתקדמים שהיו לפני המשחק זה לא ממש מפתיע. באיירן מינכן מגיעה לכ-4.16 שערים צפויים ובישולים צפויים במשחק (כלומר, מגיעה למצבי הבקעה - בעיטות או שחקן באזור נוח לכיבוש שלא משחרר בעיטה מסיבה כלשהי - ששווים יותר מ-4 שערים). ברצלונה מגיעה ל-2.9. הפרש השערים הצפוי של באיירן מינכן בליגת האלופות עומד על 2.24. זה 1.83 יותר מאשר ברצלונה. לאף אחד בליגת האלופות אין הפרש שערים צפוי של יותר מ-2. מי שהסתכל על הנתונים המתקדמים לא הופתעה מהמחיצה הזו. באיירן - בבונדסליגה ובליגת האלופות - מגיעה למצבים שווי ערך למצבי ההבקעה של פריז סן ז'רמן בצרפת. ברצלונה - לפי הנתונים המתקדמים - טיפה טובה יותר מוויאריאל ביום בינוני. ויאריאל אחלה - אבל לא קרובה להיות הקבוצה הטובה בעולם.

4. בניגוד לברצלונה, לבאיירן מינכן יש מאמן כדורגל על הקווים. "אין ספק בקשר לטביעת האצבע של המאמן", אמר תומאס מולר, כוכב באיירן מינכן, ל"סודויטשה צייטונג". "אנחנו כולם רוצים את אותו הדבר, אנחנו כולם מושכים לאותו כיוון - הפעם האחרונה שהיינו כל כך מתואמים ומותרגלים היתה תחת פפ גווארדיולה. כל שחקן יכול להוסיף את עצמו והפרשנות שלו לתפקיד שלו - בהתאם לחולשות ולחוזקות שלו - אבל מה שכל אחד צריך לעשות מאוד ברור. אין 'אם' או 'אבל' או 'אולי'. האנזי (המאמן, הנס דיטר פליק, א"ד) מאוד ברור. ברמת הירידה לפרטים... בזכות הדברים האלה אנחנו מסוגלים לשחק כמו שאנחנו שיחקנו". איפה הוא והמסרים שלו, ואיפה קיקה סטיין, מאמן ברצלונה, והמסרים שלו? זה היה משחק של קבוצה שיודעת מה היא רוצה ובדיוק איך לעשות אותו מול קבוצה שאין לה מושג איפה לעמוד, לרוץ ולנוע ומה לעשות בכל מקום. הרבה "אולי", הרבה "אבל".

5. ברצלונה עלתה במערך מוזר - 4-4-2. ארתורו וידאל וסרג'יו רוברטו שיחקו כשחקני כנף, כביכול - מול שני מהמגנים הכי טובים בעולם. יוזואה קימיך - שהוא מצוין כמגן ומצוין עוד יותר כקשר ואלפונסו דיוויס, שמשחק פחות משמונה חודשים כמגן. וידאל ורוברטו פשוט לא ידעו מה הם עושים. הם לא עשו לחץ, הם לא סייעו לפרנקי דה יונג וסרג'יו בוסקטס. הם לא סייעו למגנים - סמדו היה חשוף ובודד מול סערה קנדית. ג'ורדי אלבה לא ידע איך מתמודדים עם הדבר הזה - קימיך. רוברטו, וידאל, בוסקטס ודה יונג היו היום הקשרים הכי פחות חסינים ללחץ בעולם. זה היה מופע מביך. באיירן אפילו לא שיחקה כל כך טוב בסטנדרטים שלה. הקו הגבוה הותיר אותה חשופה להתקפות מתפרצות, דויד אלבה נתן את אחד ממשחקיו הגרועים ודיוויס לא נכנס לקצב הרגיל שלו.

ליאו מסי, במשחק אתמול, צילום: אי אף פי ליאו מסי, במשחק אתמול | צילום: אי אף פי ליאו מסי, במשחק אתמול, צילום: אי אף פי

6. הנתונים מהמשחק ההיסטורי הזה מדהימים. ברצלונה לא ספגה שמונה שערים או יותר מזה 80 שנה (11-1 לסביליה). היא ספגה ארבעה שערים ב-31 דקות לפני 61 שנים. היא מעולם לא ספגה ארבעה שערים במחצית ראשונה של משחק בליגה האירופאית. עד הלילה. זה גם ההפסד הגדול ביותר בהיסטוריה של קיקה סטיין ב-530 משחקים כמאמן. המשחק גם מותיר את חצי גמר ליגת האלופות ללא קבוצה ספרדית בפעם הראשונה מזה 13 שנים.

7. במחצית הראשונה רוברט לבנדובסקי רשם 4 בעיטות לשער. יותר מכל ברצלונה (3). קימיך יצר 5 הזדמנויות הבקעה - 4 יותר מכל ברצלונה ביחד. הם הגיעו למספרים הללו בגלל לחץ קולקטיבי מפחיד ויעיל מול קבוצה מבוהלת ופריכה. באיירן מינכן עשתה לברצלונה מה שבאיירן מינכן עשה לברצלונה ב-2013. כתשו אותם בלחץ שהם לא ראו בעבר. ואם תהיתם מה ה-xG במשחק? 5.36 מול 1.02.

8. תומאס מולר (צמד ובישול) הוא השחקן עם הכי הרבה שערי ליגת האלופות בהיסטוריה נגד ברצלונה (6) - תפקידו, כמו במשחק המפורסם של נבחרת גרמניה נגד ברזיל - היה "חופשי". המטרה: למצוא את החורים בהגנה. להיכנס לתוכם. לחתוך מבפנים. למולר יש מוח כדורגל שהוא מחשב כדורגל. ביחד עם פליק - שהיה עוזר מאמן של נבחרת גרמניה ב-7-1 על ברזיל - הם מוח כדורגל אחד ענק.

9. רוברט לבנדובסקי נותן עונה היסטורית וצריך לשקול להחזיר את פרס כדור הזהב רק בשבילו. הוא הכובש המוביל (14 שערים - שער בכל משחק העונה בליגת האלופות) והוא גם סיפק הכי הרבה בישולים (5). לבאיירן מינכן יש גם את הכובש השלישי הכי גדול בליגת האלופות העונה (סרג'י גנאברי - 7 שערים ב-7 משחקים + שני בישולים). הצמד של קוטיניו הוא קינוח להשפלה של ברצלונה - שהשקיעה ברכישתו 120 מיליון יורו לא כולל שכר. זה קרה לפני שנתיים בלבד, כן? ומה קורה? הוא מבקיע צמד נגדה ברבע גמר ליגת האלופות. כמה מנהל צריך להיות חסר מושג כדי שאחד העובדים הכי יקרים שיש לו ירוויח כסף למתחרה? כל ההנהלה של ברצלונה צריכה להתפטר. נאמר כבר?

רוברט לבנדובסקי, במשחק אתמול, צילום: אי אף פי רוברט לבנדובסקי, במשחק אתמול | צילום: אי אף פי רוברט לבנדובסקי, במשחק אתמול, צילום: אי אף פי

10. ולסיכום של ג'רארד פיקה: "זה היה משחק נוראי. תחושה נוראית. אני מתבייש. זה קשה מאוד. המועדון צריך שינויים ואני לא מדבר על המאמן או השחקנים. אנחנו צריכים שינוי מבני. הגענו לתחתית הבאר". סטיין: "המילים של פיקה? אני כאן שישה חודשים ולא יודע הכל. הוא כנראה צודק. משהו צריך להשתנות".

11. וחייבים לדבר על ליאו מסי. בעשור האחרון הוא שיחק 9 משחקים בהם הודח מליגת האלופות. הוא לא כבש באף אחד מהם. לשם השוואה, כריסטיאנו רונלדו כבש ב-5 מ-7 משחקים בהם הודח מליגת האלופות. אם זה בגללו, בגלל הקבוצה שבנו סביבו או בגלל היריבה - יש לנו כבר מספיק ראיות לכך שבליגת האלופות הוא לא שם ברגעים שהכי צריכים אותו. אין לו עוד הרבה שנים לכפר על כך.

12. ואת הכל אפשר לסכם במילותיו האכזריות של לאון גורצקה - הקשר-קרנף של באיירן מינכן. "האם כאב לי לראות את הגיבור שלי מסי ככה? לא. זה היה כיף". אאוץ'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
חוכמה
הניתוח שלך סביר אם כי בכמה מקומות ממש מוגזם לדוגמא הפריכות...וגם וביחוד על מסי שאין צורך להוסיף על התרומה שלו לכדורגל בניתוחים שלך (ושל אחרים)חשוב להכנס לגופו של עניין ולא לגופו של אדם ולדוגמא המשפט האחרון שלך בכתבה על התגובה של שחקן גרמני טיפש(שאף אחד לא יזכור בעוד כמה שנים מי הוא היה)לגבי מסי ...וחבל
עמק  |  18.08.20
18.
סוף תקופה, תוצאה ידועה
ברסה ספגה כמעט 40 שערים בליגה הספרדית,זה לא סטנדרט של הגנה שתעבור את באיירן או את סיטי. פיקה מעבר לשיאו מזמן, ולא בטוח שללנגלט וסמדו יש מקום בהרכב באחת מקבוצות הצמרת באירופה, אלבה טוב אבל פציע. חוליית הקישור ללא שחקנים יצירתיים וגם אדון בוסקטס צריך רענון בספסל, הוא מכונת איבוד כדורים. אין מאמן אין שיטה אין מנהיג על המגרש. בזמנו היה פויול והיה את צאבי. לצערנו שנה אחרי שנה רואים התרסקויות מנטליות של ברצלונה.
שלומי  |  16.08.20
לכל התגובות