אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתירת השכנים נדחתה: נמרודי יקים מלון סמוך לחוף השרון בהרצליה פיתוח הדמייה: אדריכל אורי זרובבל

עתירת השכנים נדחתה: נמרודי יקים מלון סמוך לחוף השרון בהרצליה פיתוח

לאחר עשרות שנים של התנגדויות, דחה בית המשפט את העתירה האחרונה שהגישו תושבי הרצליה פיתוח נגד אישור תוכנית להקמת מלון בן 144 חדרים ברחוב גלי תכלת, שיזמה חברת הכשרת הישוב - בעלת הקרקע

20.08.2020, 14:39 | שלומית צור

אור ירוק למלון חדש בחוף הים של הרצליה: בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את העתירה המנהלית שהגישו תושבי הרצליה פיתוח כנגד הקמת מלון ברחוב גלי תכלת, סמוך לחוף השרון.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הכשרת הישוב בשליטת עופר נמרודי שמחזיקה ב-67% מהזכויות בקרקע, קידמה במשך שנים את התוכנית, לה הוגשו התנגדויות רבות מצד השכנים. בפברואר 2020 נדחו ההתנגדויות והתוכנית אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב. התוכנית שחלה על קרקע בת 11 דונם, כללה הקמת מלון בן 144 חדרים בשטח 19,200 מ"ר.

הדמיה של המלון בהרצליה פיתוח, הדמייה: אדריכל אורי זרובבל הדמיה של המלון בהרצליה פיתוח | הדמייה: אדריכל אורי זרובבל הדמיה של המלון בהרצליה פיתוח, הדמייה: אדריכל אורי זרובבל

בתחילת השנה חשף "כלכליסט" כי השכנים לא ויתרו, ומספר משפחות, המתגוררות ברחובות הסמוכים לקרקע הגישו עתירה מנהלית לבית המשפט כנגד אישור התוכנית בוועדה המחוזית, ודרשו לבטל אותה ולשנות את יעוד הקרקע לשטח ציבורי פתוח.

בין היתר טענו העותרים, כי התוכנית סותרת את תמ"א 13- אשר מגבילה בנייה בסמוך לים והקרקע מיועדת לשטח ירוק. על כן טענו העותרים כי ההחלטה לאשר את התוכנית ניתנה בחוסר סמכות. אלא שבינתיים, טענה הכשרת הישוב באמצעות עו"ד חיים וינטרוב ממשרד המבורגר עברון, כי לאחר הגשת העתירה אישר מינהל התכנון את תמ"א 1, אשר כוללת פרק חופים שמעדכן ומסדיר מחדש את התכנון והבנייה לאורך החופים, ושעל פיו מיועדת הקרקע לתיירות ומלונאות. על כן טענה החברה כי בסיס הטענות הנוגעות לתמ"א 13 נשמט כולו.

הדמיה של המלון, הדמייה: אדריכל אורי זרובבל הדמיה של המלון | הדמייה: אדריכל אורי זרובבל הדמיה של המלון, הדמייה: אדריכל אורי זרובבל

בית המשפט קיבל את הטענה והמליץ לעותרים למשוך את העתירה ופסק כי נדחתה מבלי לחייב את העותרים בהוצאות. "קביעתי זו מושתתת ראשית על כך שההמלצה למשיכת העתירה התבססה בין היתר על שינוי חקיקה אשר אירע לאחר הגשת העתירה ונסוב על אישורה של תמ"א 1 אשר שינתה וביטלה חלקים רלוונטיים בתמ"א 13 אשר עליה נסובה העתירה בעיקרה", קבעה השופטת לימור ביבי. "לאור האמור העתירה נדחית ללא צו להוצאות".

במשך עשור לא הוקם מלון בחוף הים של הרצליה פיתוח, כאשר האחרון היה מלון ריץ' קרלטון שהוקם מעל קניון ארנה, על ידי קבוצת תדהר ומשפחת שטראוס.

עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות