אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמיתים תנהל את קרן הפנסיה ל-90 אלף עובדים פלסטינים צילום: צביקה טישלר

עמיתים תנהל את קרן הפנסיה ל-90 אלף עובדים פלסטינים

קרן הפנסיה הזו כוללת נכסים בהיקף של 3 מיליארד שקל ונוהלה עד כה ברשות האוכלוסין. זו הפעם הראשונה שעמיתים תנהל כספים שאינן משתייכים לקרנות הפנסיה הוותיקות

23.08.2020, 14:28 | נעמי צורף

עמיתים כבר לא מנהלת רק את קרנות הפנסיה הוותיקות: הקרן הודיעה היום (א') כי תחל לנהל את קרן הפנסיה ל- 90 אלף עובדים פלסטינים המועסקים בישראל. בכך תחליף עמיתים את רשות האוכלוסין שהיתה אחראית עד היום לכספים הללו.

קראו עוד בכלכליסט

זו למעשה הפעם הראשונה שעמיתים מקבלת לידיה ניהול של קרן פנסיה שאינה חלק מהקרנות הוותיקות. מדובר בקרן פנסיה בהיקף של 3 מיליארד שקל, ועמיתים תגבה דמי ניהול מההפקדות והצבירה לפי הממוצע הקיים בשוק.

יואב בן אור, מנכ"ל עמיתים, צילום: עמית שעל יואב בן אור, מנכ"ל עמיתים | צילום: עמית שעל יואב בן אור, מנכ"ל עמיתים, צילום: עמית שעל

עמיתים תנהל את כספי ההשקעות, ותעניק שירותי תפעול שונים. פעילות הקרן לעובדים פלסטינים תנוהל במערכת המידע "מפנה" – שפותחה ומתוחזקת ע"י עמיתים לצורך תפעול פנסיה וגמל.

פועלים פלסטינים, צילום: צביקה טישלר פועלים פלסטינים | צילום: צביקה טישלר פועלים פלסטינים, צילום: צביקה טישלר

קרן הפנסיה לעובדים פלסטינים המועסקים בישראל פועלת מתוקף החלטת הממשלה משנת 1970 שקבעה כי "עובד מן השטחים" יקבל, בעובדו בישראל, שכר ותנאים סוציאליים השווים לאלה של כל עובד אחר בישראל, וכן בהתאם להסכם בין ישראל והרשות הפלסטינית. אלא שכאמור עד כה מי שהיה אחראי על הכספים הייתה רשות האוכלוסין.

עמיתים, בניהולו של יואב בן אור, מנהלת את 8 קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר ואת קופות הגמל שלהן. מדובר בנכסים בהיקף של 400 מיליארד שקל ל-320 אלף עמיתים פעילים ופנסיונרים.

תגיות