אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגיוס בנורסטאר: כצמן מגדיל חלקו כדי למנוע דילול בהחזקתו

הגיוס בנורסטאר: כצמן מגדיל חלקו כדי למנוע דילול בהחזקתו

נורסטאר מתכננת לגייס 114 מיליון שקל עד מחר בצהריים באמצעות הפצת מניות; כצמן מגדיל את חלקו מ-25 מיליון שקל ל-40 מיליון שקל, היקף שקרוב לשליש מהגיוס; כיום מחזיק באופן ישיר ב-24.91% מהון המניות של נורסטאר

24.08.2020, 15:25 | חזי שטרנליכט

חיים כצמן, בעל המניות העיקרי בחברת נורסטאר ששולטת בגזית גלוב, מגדיל את חלקו בגיוס שמבצעת החברה באמצעות הפצת מניות של החברה. בסוף השבוע הודיעה נורסטאר על כוונתה לגייס 114 מיליון שקל עד מחר (ג') בצהריים.

קראו עוד בכלכליסט

היום עדכנה החברה כי כצמן מעוניין להגדיל את חלקו בגיוס ומהיקף של עד 25 מיליון שקלים, שעלול היה לדלל את חלקו בחברה, בכוונתו להזמין עד 40 מיליון שקלים, קרוב לשליש מהגיוס. אחד השותפים הנוספים בנורסטאר, דורי סגל, שמחזיק כעת ב-7.26%, לא משנה את השתתפותו בהנפקה והוא צפוי להזמין מניות ואופציות בהיקף של עד 1.83 מיליון שקל ולכן צפוי גם לדילול בהחזקתו.

חיים כצמן, בעל השליטה בנורסטאר, צילום: Agaton Strom חיים כצמן, בעל השליטה בנורסטאר | צילום: Agaton Strom חיים כצמן, בעל השליטה בנורסטאר, צילום: Agaton Strom

נראה כי הצעד של כצמן נעשה בשל רצונו שלא להיות מדולל בהחזקותיו בקבוצה. כיום מחזיק כצמן באופן ישיר ב-24.91% מהון המניות של נורסטאר, ומשפחתו יחד איתו מחזיקים בעוד 4.91%, בסה"כ כ-29.6% מנורסטאר. 

פרט נוסף שעולה מהעדכון הוא שאחת מחברות החיתום יוצאת מהמשחק בהפצת המניות של נורסטאר. בסביבת ווליו בייס ציינו כי החברה בחרה לעזוב את ההפצה בשל מניעה טכנית שהתעוררה בהליך. כעת מי שמובילה את ההפצה הייתה ונותרה – דיסקונט קפיטל חיתום ועימה לידר הנפקות ומנורה מבטחים חיתום וניהול. מחר בצהריים ירכזו בדיסקונט קפיטל את הביקושים שהתקבלו בגיוס. הדירקטוריון של נורסטאר יתכנס ויחליט באיזה היקף הוא מוכר את המניות. הטווח נע בין 66 ל-114 מיליון שקל. 

הרבעון השני היה מאתגר לגזית גלוב ונורסטאר שדיווחו עליו ביום חמישי האחרון, ולאחר מכן הודיעו על הגיוס באמצעות הפצה של מניות של נורסטאר. רבעון הקורונה השפיע על שיעורי הגבייה של דמי השכירות מהנכסים המסחריים של גזית גלוב - בישראל צנח השיעור ל-45% באפריל והתאושש לרמות של 77% ביולי. בארה"ב עלה השיעור מ-80% באפריל ל-91% ביולי. בגרמניה וקנדה שמר על שיעורים גבוהים יותר ופחות תנודתיים. אך הייתה זו פולין שפגעה בהכנסות המתואמות מדמי שכירות (NOI) של גזית גלוב.

כצמן פירט תוכנית בגזית גלוב למימוש נכסים במיליארד שקלים ב-12 החודשים הקרובים, לחיזוק הנזילות של גזית גלוב. צעדים אלה כוללים גם הפחתת תשלומי דיבידנדים שתחסוך לגזית גלוב 100 מיליון שקל ומהלך חשבונאי לאיחוד פעילות ג'י בישראל אל תוך גזית גלוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות