אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכסים ובניין תובעת 100 מיליון שקל ממגה אור של צחי נחמיאס צילום: עמית שעל

נכסים ובניין תובעת 100 מיליון שקל ממגה אור של צחי נחמיאס

החברה שבשליטת אדוארדו אלשטיין טוענת כי הנסיגה של מגה אור מעסקת ישפרו הובילה לכך שביצעה את העיסקה בסופו של דבר במחיר נמוך מכפי שהיתה יכולה

27.08.2020, 12:12 | גולן חזני

נכסים ובניין שבשליטת אדוארדו אלשטיין תובעת 100 מיליון שקל מחברת מגה אור של צחי נחמיאס. 

קראו עוד בכלכליסט

בהתביעה שהוגשה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב  טוענת נכסים ובניין כי מגה אור גרמה לה נזק של 100 מיליון שקל כשנסוגה מעיסקת רכישת ישפרו. את נכסים ובניין מייצגים עופר צור וכפיר ידגר ממשרד גורניצקי.

מגה אור הציעה לפני כשנה לרכוש את חברת מרכזי הקניות ישפרו ב-855 מיליון שקל - נכסים ובניין שהעמידה אותה למכירה בחרה בהצעה של מגה אור כמנצחת. כידן דהרי וירון אדיב בעלי השליטה בתנופורט הציעו 900 מיליון שקל אך נכסים ובניין לא שינתה את הההחלטה ווטענה שההצעה של דהרי ואדיב הגיעה באיחור.

עם נסיגתה של מגה אור מהעיסקה  חידשה נכסים ובניין את המו"מ עם דהרי ואדיב וחתמה עמם על הסכם שהתמורה בו עומדת על 800 מיליון שקל - עתה היא תובעת את ההפרש ממגה אור על הפרת ההסכם.

באפריל השנה הגישה מגה אור תביעה נגד נכסים ובניין וטענה כי לא נסוגה מהעיסקה - וכי נכסים ובניין היתה זו שהפרה את ההסכם כשלא השיבה לפניה של מגה אור להקפיא את העיסקה על מנת לבדוק את ההיתכנות להשלמתה לאור משבר הקורונה. תחת זאת חתמה נכסים ובניין על הסכם עם דהרי ואדיב.

צחי נחמיאס, צילום: ורד פיצ׳רסקי צחי נחמיאס | צילום: ורד פיצ׳רסקי צחי נחמיאס, צילום: ורד פיצ׳רסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות