אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישרוטל עברה להפסד, אבל מעודדת מהביקושים ברבעון השלישי

ישרוטל עברה להפסד, אבל מעודדת מהביקושים ברבעון השלישי

סגירת המלונות במהלך הרבעון השני חתכה כ-80% מהכנסותיה; החברה נהנתה בתקופה זו רק מפעילות מלונותיה בים המלח, עבור מבודדי קורונה

27.08.2020, 18:26 | צלי גרינברג
חברת ישרוטל דיווחה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2020, במסגרתם הציגה ירידה בהכנסות ומעבר להפסד בשל סגירת מלונותיה בתקופת הדו"ח עקב אירועי הקורונה.

הכנסות החברה ברבעון השני של השנה עמדו על 80.7 מיליון שקל, המהווים ירידה של 80.2% בהשוואה ל-408.2 מיליון שקל הכנסות בתקופה המקבילה אשתקד. עיקר ההכנסות לתקופה זו נבעו מפעילות שני מלונות של החברה למבודדי קורונה בים המלח.

קראו עוד בכלכליסט

מלון ישרוטל ים המלח מלון ישרוטל ים המלח מלון ישרוטל ים המלח

עם זאת, החברה מציינת כי החל מחודש יוני ועד לפרסום הדו"ח חזרו כל מלונותיה לפעילות מלבד מלון פאבליקה בהרצליה. עוד ציינה החברה, כי מאז החלה לשווק במאי האחרון את חדרי המלונות שבבעלותה, היא חווה ביקושים "גבוהים מאוד" בקרב הקהל הישראלי, למעט מלונותיה בתל אביב וירושלים, הייעודיים בעיקר לתיירי חוץ.

חברת בתי המלון הציגה הפסד תפעולי בגובה 1.8 מיליון שקל לרבעון השני של השנה, בהשוואה לרווח תפעולי של 115.3 מיליון שקל ברבעון השני של 2019. החברה מציינת כי הכירה במענק של 2.8 מיליון שקל שקיבלה מהמדינה על החזרת עובדים לעבודה, וצופה גם לקבל פטור של 9 מיליון שקל בתשלומי הארנונה לתקופת הדו"ח.

ההפסד הנקי המיוחס לבעלי המניות עמד על 26.8 מיליון שקל, או 52 אגורות למניה, בהשוואה לרווח של 49.1 מיליון שקל או 95 אגורות למניה ברבעון השני של 2019.

החברה איחדה תפקידים וצמצמה כ-15% מהתקנים בה, ומיידעת כי הצליחה לצמצם את סך הוצאותיה ב-90% לתקופת המחצית הראשונה של 2020. החברה מיידעת עוד, כי נטלה הלוואה של כ-230 מיליון שקל שנועדו בעיקר למימון רכישת פרויקטים, וכי הגדילה את מסגרת האשראי שלה בבנקים ב-20 מיליון שקל נוספים. זאת כאשר לתקופת הדו"ח עמדו לחברה מסגרות אשראי בלתי מנוצלות של 94 מיליון שקל, ואושרה לה מסגרת אשראי נוספת של 110 מיליון שקל כנגד שיעבוד מלון באילת.

החברה גם הציגה גירעון בהון החוזר שעלה ל-402 מיליון שקל בסוף המחצית הראשונה של השנה, בהשוואה ל-227 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, הנובע בעיקר מהלוואות on-call והלוואות לזמן קצר, למימון השקעותיה ברכוש קבוע, הוזלת הוצאות המימון, ויצירת גמישות בפירעון התואם את עודפי המזומנים שברשותה.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת שהציגה חברת המלונות לרבעון השני היה שלילי ועמד על 20 מיליון שקל, והחברה מסבירה כי הוא נבע מסגירת המלונות בחודשיים הראשונים של הרבעון. עקב חזרת כמעט כל מלונותיה לפעילות החברה צופה כי ברבעון השלישי תזרים המזומנים מפעילותה השוטפת יחזור להיות חיובי.

הכנסות החברה לכלל המחצית הראשונה של השנה עמדו על 286.2 מיליון שקל, בהשוואה ל-679.1 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019. ההפסד הנקי המיוחס לבעלי המניות עמד על 55 מיליון שקל או 1.66 שקל למניה, בהשוואה לרווח של 39.7 מיליון שקל או 77 אגורות למניה בתקופה המקבילה.

ישרוטל, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 2.4 מיליארד שקל, הציגה מזומנים ושווי מזומנים בגובה 10.2 מיליון שקל נכון לסוף המחצית הראשונה של 2020, בהשוואה ל-13.1 מיליון שקל בסוף המחצית הראשונה של 2019. מניית החברה ירדה ב-18.1% מתחילת השנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות