אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטח רקטות מעזה, צה"ל תקף יעדי חמאס ברצועה צילום: רויטרס

מטח רקטות מעזה, צה"ל תקף יעדי חמאס ברצועה

אחרי עוד יום עם עשרות שריפות בעוטף, מטוסי קרב וטנק תקפו תשתית תת-קרקעית ועמדה של חמאס ברצועה. בתוך זמן קצר שוגרו לעבר ישראל 6 רקטות - שהתפוצצו בשטחים פתוחים, אזעקות נשמעו ביישובים נחל עוז ועלומים. בתגובה, חיל האוויר תקף בעזה אתר לייצור אמצעי לחימה

28.08.2020, 07:15 | ynet
מטוסי קרב, כלי טיס וטנק של צה"ל תקפו לפנות בוקר (ו') תשתית תת-קרקעית ועמדה צבאית של חמאס ברצועת עזה, בתגובה להמשך הפרחת בלוני הנפץ והתבערה לשטח ישראל. דובר צה"ל מסר כי הצבא מקיים "הערכת מצב שוטפת" ופועל "בתקיפות ונחישות נגד כל ניסיון לפעילות טרור נגד אזרחי מדינת ישראל והפרת ריבונותה".

 

פחות משעה לאחר הודעת צה"ל על התקיפות, הופעלו בשעה 05:07 אזעקות ביישובים עלומים ונחל עוז שבעוטף עזה. בהמשך מסר צה"ל כי שש רקטות שוגרו מעזה לישראל. כל הרקטות נפלו בשטחים פתוחים באזור העוטף.

 

בתגובה, חיל האוויר תקף שוב ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב וכלי טיס תקפו יעדים נוספים של חמאס, בהם אתר לייצור אמצעי לחימה. "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל", נמסר בהודעת הצבא. 

 

שיגור מעזה (ארכיון), צילום: רויטרס שיגור מעזה (ארכיון) | צילום: רויטרס שיגור מעזה (ארכיון), צילום: רויטרס

 

 

מארגון הטרור חמאס נמסר הבוקר כי "מה שההתנגדות הפלסטינית עשתה הנו תגובה ישירה להסלמה הישראלית בעזה ולהפצצות נגד מתקני ההתנגדות. תגובת ההתנגדות מוכיחה כי היא לא תהסס לבצע את חובתה הלאומית למען עמנו, להגן עליו בפני כל תוקפנות ואף לנהל קרב עם האויב עד להסרת המצור".

עוד נאמר בהודעת חמאס כי "ישראל נושאת באחריות המלאה לתוצאות ולהשלכות ההסלמה על עזה - הפצצות, המשך המצור, וזלזול בחיי התושבים בצל התפשטות נגיף הקורונה. המשך המצור על עזה, החמרת משבר החשמל ומניעת כניסת סחורות, דלק וציוד רפואי הם פשע נגד האנושות שלא ניתן לסבול או לאפשר את המשכו".

אתמול פרצו באזור עוטף עזה כ-26 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה, שרובן פרצו בשדות קוצים באזור מועצה אזורית שער הנגב, חוף אשקלון ואשכול. רוב השריפות היו קטנות ולא מסוכנות, וכובו על-ידי לוחמי האש בסיוע צוותים נוספים ומתנדבים.

 

צה"ל תקף בעזה פעמים רבות בחודש האחרון, בתגובה להפרחה של בלוני תבערה ונפץ או שיגורי רקטות, בהסלמה שאותה מנסים כעת מתווכים שונים - מצרים, קטאר והאו"ם - להביא לסיום. השליח הקטארי מוחמד אל -עמאדי נמצא כעת ברצועה ועורך שיחות עם בכירי חמאס, שדרשו להגדיל את היקף המענק החודשי שמעבירה קטאר למשפחות נזקקות.

 

בעזה מאותתים שהמגעים לא מתקדמים כפי שרצו, ומאשימים את ישראל במבוי הסתום. לדברי הפלסטינים בעזה, ישראל דבקה במשוואה של "שקט בתמורה לשקט" ולא במשוואה המועדפת על חמאס, "שקט בתמורה להסרת המצור".

 

רשת "אל-מיאדין" דיווחה אתמול כי "גורם בהתנגדות הפלסטינית" אמר כי בשעות הקרובות "קבוצות הצעירים בשטח יעבירו מסרים לישראל". לדברי הגורם, "ישראל צריכה לראות את המסרים האלה, טרם המצב ידרדר עוד יותר". הוא הוסיף: "לא נאפשר לישראל להשתמש באמצעי ההתנגדות העממית, כמו הבלונים, כתירוץ לתקוף את מוצבי ההתנגדות. היא תגיב על תקיפה שכזו".

 

אותו גורם הבהיר שהחשש מהתפרצות הקורונה ברצועת עזה, שבה הוטל עוצר אחרי גילוי עשרות מקרי הדבקה מחוץ למרכזי הבידוד, לא תשפיע על המאבק של הפלסטינים בישראל. "ישראל מנסה לנצל את הקורונה כנקודת חולשה. בחרנו לשלב בין הטיפול בקורונה לבין המאבק בישראל. מי שחושב שיש למגפה השפעה על הנעשה בשטח - הוזה".

 

 

 

 

תגיות